Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelhez kell 3 év TB...

Lakáshitelhez kell 3 év TB jogviszony?

Figyelt kérdés

6 év után most először nincs munkám, álláskeresési járadékon vagyok. Emellett januárban akarunk babavárót felvenni, és nyár végén pedig egy lakáshitelt.


A babaváró feltételeinek az álláskeresési járadék már nem felel meg, szóval nekem 3 év múlva lehetne legközelebb babavárót felvenni ha jól értem.


A feleségemnek megvan a 3 év (2 év munka előtte pedig nappali szak az egyetemen), szóval a babaváróval nem lesz gond.


Viszont mindketten külföldi munkában gondolkozunk, és ha mindketten kimegyünk, akkor a lakáshitel felvételéhez már nem lesz magyar TB jogviszonyunk.


Van vki hasonló helyzetben?


2023. okt. 2. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi köze a TB-nek a lakáshitelhez?
2023. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lakáshitelnél akkor kell TB igazolás legalább az egyik féltől, ha CSOK-ot és támogatott hitelt igényelnétek (ez kimaradt a kérdésedből). Amennyiben külföldön fogtok dolgozni mindketten már az igényléskor, azaz ha nem fogtok Magyarországon élni életvitelszerűen, akkor eleve nem lesztek jogosultak a lakástámogatásokra, mivel alapfeltét, hogy a CSOK-kal vásárolt ingatlanban lakjanak a támogatott személyek és a gyerekeik is.


Januártól megszűnik a jelenlegi lakástámogatási redszer, egyelőre nem ismertek az új feltételek (kivéve Falusi CSOK, de ezek is változnak).


Piaci kamatozású lakáshitelhez nem kell TB igazolás.

2023. okt. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!