Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan, aki nem kapta...

Van itt olyan, aki nem kapta meg a babavárót a megszakított tb jogviszony miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés
2022. máj. 24. 12:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Férjem cégében dolgozom 2019.02. óta. Voltam katás vállalkozó is. A cég (startup) befektetői pénzből él és amikor az elfogyott, megszűnt a munkaviszony is, a katát is szüneteltettem míg nem lett újabb befektetési lehetőség. Akkor ismét a munkáltató fizette a TB-t, a köztes időben magam utaltam havonta az akkori kb. 7000 valamennyi TB-t. Nincs tartozásom.

Teljesen abban a hiszemben voltunk hogy mivel fizettük magunk is, volt TB jogviszonyunk, de most nem értem, hogy akkor ez nem számít?

Tehát ha magad fizetted a TB-t nem a munkáltató/egyetem stb akkor az megszakításnak számít?


Természetesen a férjem esetében is így van, fel vannak sorolva a dátumok a kimutatáson hogy mettől meddig volt megszakítás és nincs meg a 3 év folyamatos tehát egyikünkre sem kaphatunk.

Pedig itt vagyok 17hetes terhesen lakás vásárlási szándékkal.

Van valami lehetőség, hogy ez ne így legyen?

Aki így járt, neki mi a tapasztalata?

2022. máj. 24. 12:17
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Biztosítottnak kell lenni, nem eü.ellátásra jogosultnak.

Amikor van munkaviszonyod, vállalkozói jogviszonyban fizetsz magad után, stb, akkor TBt fizetsz és biztosított vagy.

Amikor a 7000 valamennyit, akkor egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetsz, nem TBt és nem vagy biztosított (csak eü.ellátásra jogosult)

2022. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen abban a hiszemben voltunk hogy mivel fizettük magunk is, volt TB jogviszonyunk, de most nem értem, hogy akkor ez nem számít?


Amikor te magad fizetsz, nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.

Egy lehetőséged van, jelzed, hogy erre az időre megfizetnéd a katát főállásúként, a szünetelés ellenére.

2022. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos ez így nem számít bele. Itt munka vagy tanulmányi viszony alatti biztosítást értenek. Ha te munkanélküli voltál (hiába fizetted az eü ellátást), az nem számít bele.


Terhesség végéig sem tudjátok összehozni a 3 évet?

Mekkora volt a leállás? Nincs véletlenül a tűréshatáron belül (30 nap)?

2022. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Egy egyszerű keresés.

2022. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha ez így működne, akkor mindenki fizetne havi 7 ezret és utána tartaná a markát az ajándék babapottyantó lakásért :-DD Nem volt gyanús a dolog?
2022. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
#6 nincs babapottyanto ingyen lakás.
2022. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3-as válaszoló valóban van lehetőség arra amit írtál?


Tehát, hogy megfizetném a katát főállásúként visszamenőleg a szüneteltetés idejére?


Valaki tud arról, hogy lett volna már példa ilyenre?

2022. jún. 8. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!