Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem éri meg végtörleszteni?

Nem éri meg végtörleszteni?

Figyelt kérdés

Jól sejtem, hogy az alábbi esetben nem éri meg végtörleszteni, vagy van valami amire nem gondolok?

Adott 4 M ft hitel és 4 M ft megtakarítás. A hitel 9%-os kamattal, a megtakarítás állampapírban van 14,5% körül.

Ezen felül a törlesztőrészleteket önsegélyező pénztáron keresztül fizetem, ami kvázi újabb 13,5% körüli plusz "hozamot" jelent még a befizetések után ugye.

Vagyis jelen környezetben hülye lennék végtörleszteni ugye?

Én így gondolom, de a családom részéről nagy a nyomás, hogy tudjam már le a hitelt...



2023. okt. 15. 20:58
1 2
 1/16 Fsms ***** válasza:
100%
Éberen az esetben nem. Ha a hozam beesik 10% alá, majd akkor.
2023. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, 1 év alatt keresel rajta kb 200ezret.


"ami kvázi újabb 13,5% körüli plusz "hozamot" jelent még a befizetések után ugye."


Ja csak kicsi befizetésen. Jól hangzik a 13%, de sajnos ez mindösszesen havi kb 4000Ft haszon. Tudom, nekem is volt ilyen :)

Úgyhogy az állampapír kamatához képest ez csak egy kis ráadás.


"de a családom részéről nagy a nyomás, hogy tudjam már le a hitelt..."


Mondd nekik, hogy letudtad, és akkor majd békénhagynak.

2023. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én így gondolom, de a családom részéről nagy a nyomás, hogy tudjam már le a hitelt..."


Ha a család alatt feleséget vagy férjet értesz, akkor üljetek le és kockás papíron vezesd le neki, hogy miért nem éri meg előtörleszteni.

Ha meg szülőkre, tesókra, távoli rokonokra gondolsz, akkor meg vagy mondd meg nekik, hogy ilyen szinten nincs közük a pénzügyeidhez, vagy mondd azt, hogy visszafizetted és probléma letudva.

2023. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# Igen, egészen pontosan 4600 ft kb. :'D

A törlesztőrészlet 34-35 ezer forint havonta, ami azt jelenti, hogy egy évre vetítve 1,5 havi törlesztőmet az adóvisszatérítés állja. Így egy picit kecsegtetőbbnek hangzik. (Egyébként is 100%-ban kihasználjuk családilag az egészségpénztári max adóvisszatérítést általában, ez csak egy eleme.)

2023. okt. 15. 23:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahogy fent írták nem éri meg. Viszont függetlenül az állampapírtól: az sem tanácsos soha, hogy ha az összes megtakarításunk rámegy a hitel végtörlesztésére.
2023. okt. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, jogos! Nem az összes menne rá, de azért jelentős része. Nagyobb biztonságérzetet ad, hogy ez mozgósítható gond esetén.
2023. okt. 16. 08:17
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
A hitel rossz, értem?
2023. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan. A hitel rossz.

És épp ez a lényeg, emiatt kellene visszafizetni mindenféle előnyöket félre téve: "mozgósítható baj esetén" Mozgósítod a megtakarításod ha baj van. És nem lesz már annyi megtakarításod, hogy bármikor ki tudd fizetni a hitelt-ha baj van-. Márpedig baj bármikor lehet, egy második is.

És akkor mit csinálsz?

Fogod a fejed, hogy lett volna pénzed kifizetni a hitelt, ahelyett most bedőlt a hiteled. Ami minden bizonnyal a lakásodat veszélyezteti, mert ekkora összeget jelzálogra adnak.

Nem, a hiteltől minél hamarabb meg kell szabadulni. Akkor van biztonságban az ember, ha nincs hitele.

Mi csak kalkulálunk, de az élet rendez.

2023. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 - Van 4 millió megtakarításom és 4 millió hitelem.


A opció, nem fizetem ki a hitelt:

Jön a baj, elköltöm a megtakarításomat és fogom a fejem, hogy még mindig havonta fizetni kell a hitelt.


B opció kifizetem a hitelt:

Jön a baj és egy forint sincs a számlámon, mit csinálok? Veszek fel másik hitelt drágábban?


Én nem látom, hogy az A opció mitől lenne rosszabb, mint a B.

2023. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8#. A havi törlesztőrészlet nem egész 35 ezer forint és nem az össz megtakarításunk az, ami fedezi a végtörlesztést.

Ha már ezt a törlesztőrészletet sem tudnánk fizetni, akkor vélhetően az lesz a legkisebb bajom, hogy mi lesz az ingatlanommal. Mellesleg az ep számlán is van annyi megtakarítás jelenleg, hogy mostantól legalább egy évig tudnánk belőle finanszírozni a hitelünket akkor is, ha nincs befizetés közben valamilyen okból. Életbiztosításunk is van, aminek az egyetlen oka az, hogyha valamelyikünk egyedül maradna, a biztosítási díjból a hitelünket végtörleszteni tudjuk és még maradjon is belőle, vagyis a gyerekünk ne örökölje meg az adósságunkat és könnyebb legyen az itt maradt félnek.

Én nem gondolom, hogy a hitel rossz, amitől ilyen szinten félni kell. Okosan kell felvenni és bánni vele.

2023. okt. 17. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!