Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékból hogy lehet...

Lakástakarékból hogy lehet ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

Tehát úgy, hogy összegyűjtök egy kis önerőt, és kiegészítem a lakástakarékkal?

Azt írják, hogy 2 hónap a kiutalási idő. Ezt megvárná az eladó?

Vagy ilyenkor mi a menetrend? Ha jól tudom igazolni kell előre, de előre hogyan, ha még nincs ingatlanom :)


2023. nov. 5. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, előbb kell elindítani a banknál a folyamatot. Olyan macerás volt az otp-nél, hogy nem is érte meg.:/

Tizenvalahányszor kellett menni...

2023. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy kell bemenni tizen valahányszor :DD
2023. nov. 5. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
2: Hát nekünk be kellett.:/
2023. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szomorú.

Azt megértem, hogy le ellenőrzik.

De ez a huzavona mire jó? Ha tisztességesen fizet az ember?

De a kérdésem még mindig adott.

Ha lejárt a lakástakarék, akkor hogy lesz belőle ingatlan?

Az eladó megvárja, addig kötünk egy szerződést esetleg?

Mert addig én nem kapom meg a bónuszt, amíg nincs ingatlan a nevemen..

Erre volnék kíváncsi.

2023. nov. 6. 04:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem éri meg a lakástakarék.

[link]


[link]


Akkor már inkább prémium állampapír.

2023. nov. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sikerült megtudni? Mert egyszerűen sehol sincs rendesen, érthetően leírva. Bár erstés vagyok.
febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, megegyezel az eldóval, kifizeted neki az x összeget, majd a fennmaradót a lakástakarék fizeti. De ezt szerződésbe kell foglalni.
febr. 18. 08:26
 8/9 anonim válasza:

Egyenesen az eladó kapja?

90napos kiutalást ír. Ezek szerint ha (elméletben) kifizetem a lakásárát kpban és csak a lakástakarék rész marad, akkor 90 napig várhatok hogy az enyém legyen az ingatlan? Vagy ha beleegyezik a vevő, akkor elindítható előtte a végleges adásvétel?

febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt is a szerződésbe kell foglalni, hogy már tiéd az ingatlan, amit be is kell mutatnod ugye a lakástakarékod miatt(tulajdonlap), és azután utalják közvetlen az eladónak. De azt nem tudom, hogy ez a kiutalási idő hogy van. Még én is benne vagyok pár évem még van hátra ebből.
febr. 18. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!