Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azzal, hogy már nincs támogatá...

Azzal, hogy már nincs támogatás a lakástakarékra, szerintetek milyen irányba fogja befolyásolni az ingatlanak árát?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy nincs támogatás a lakástakarékokra, még kitalálhatnak másfajta támogatott konstrukciót a lakásvásárlásokra - tehát előre tippelgetni, jósolgatni felesleges az ingatlan árakkal kapcsolatban.
2018. okt. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
4 év múlva kb 5-6%-os csökkentő hatása lesz.
2018. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem kb. semmilyen hatása nem lesz.

A hitelesek később fizetik vissza a hiteleiket.

2018. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Csökken a vásárolni szándékozók köre. Elvileg emiatt az árak is csökkenhetnek. De a lakás árakat egyéb is befolyásolhatja.
2018. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Abszolúte semmilyenbe. Ez az állami támogatás arányaiban töredéke egy lakás árának, nem volt piactorzító hatása, viszont annak, aki gyűjtött, jó ösztönzőerő volt, szerintem igazságos és korrekt volt.


Az új ingatlanok építését egyértelműen a csok torzította el, és nyomta meg ennyire, illetve a fővárosban a külföldi befektetők. A 10+10 millióhoz nem hasonlítható a 4 év alatt összegyűjtögetett 250.000 Ft, de még ha a 4 LTP-t nézünk, az az 1 millió sem volt számottevő.


Most az 5%-os áfa kivezetése és a 2020-tól kötelezően telepítendő megújuló energia fog sokat emelni a lakások árain. Hogy a használt lakások ára hogyan követi az újakét, az még kérdéses. Árcsökkenés semmiképp sem várható (kivéve egy komolyabb válság bekövetkeztével).

Aztán még megmaradt nyitott kérdésnek, hogy mit csinál a kormány a csokkal, milyen irányba akarja bővíteni? Ha a támogatás összegét nyomja meg, az azonnal meglátszik majd a lakások árában is, a vásárlóknak egyáltalán nem éri meg - csak annyit eredményez, hogy a háromgyerekesek tudnak lakást venni baromi magas áron, a többiek pedig nem (vagyis persze de, de sokkal rosszabb feltételekkel). Ez nem segítség a gyerekesek lakáshoz juttatásához, hanem a többiek szivatása (meg jó haszon a kivitelezőknek, építőanyagosoknak).

2018. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Lakásvásárlásra már rég nemigen lehetett felhasználni. Egy lakás árától rettentően messze állt az összegyűjthető összeg, de még kezdő tőkének is kevés volt a mai lakásárakhoz viszonyítva.

Inkább hitel előtörlesztésére és felújításra használták az emberek. Arra viszont nagyon hasznos volt.

2018. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

lakásvásárlásba nem mondom hogy nem kavar be, de nem jelentősen, persze jósolgatni felesleges.


VISZONT

a kis-összegű felújítások száma erősen vissza fog esni,

amit pl. a szobafestő-mázolók, ácsok és részben a kőművesek is erősen meg fognak érezni. :/


édesapám szakmában dolgozik és szerintem elég jók a megérzései avagy a rálátása ...

2018. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Én is azokkal értek egyet, akik szerint semennyire.
2018. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
39%

Önmagában alig lesz hatása. Nagyonsok tényezős egyenlet ez.

"Árcsökkenés semmiképp sem várható"

2007-ben sem várták. De ha neked van varázsgömböd, vagy Jós OKJ-d, akkor én kérek elnézést.

2018. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

9-es:

Pontosan abban a mondatban írtam bele, pontosan az idézett rész után, hogy kivéve egy válság esetén: "Árcsökkenés semmiképp sem várható (kivéve egy komolyabb válság bekövetkeztével)".


Erre lehivatkozod 2007-et, ami után 2008-ban a válság hatására zuhantak az ingatlanárak? Most komolyan? Komolyan?

2018. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!