Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasították el a folyósz...

Miért utasították el a folyószámla hitel igénylésem? Mely szempontnak nem felelek meg?

Figyelt kérdés

Tegnap kerestem fel a CIB bankot, online láttam a folyószámla hitelük feltételeit, gondoltam megpróbálom:

5 éve vagyok a banknál, 2 éve érkezik saját munkabér a számlára, az utolsó 3 havi átlag keresetem 350 ezer, csak egy személyi hitelem van amiből 700 ezer van vissza, abba szerettem volna leginkább beletörleszteni.

A telefonos ügyintéző annyit mondott sajnos nem tudja megmondani a negatív bírálat okát, próbáljam meg pár hónap múlva...

Szerintetek?



2023. nov. 7. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Több mindent nem írtál, pl mennyi a havi fix kiadás, ami a számláról lemegy, konkrétan mennyi az az összeg, amit fixen megkapsz (nem több havi átlag a lényeges, hanem a stabil minimum), emellett ha már van egy hiteled - ennek a törlesztöje is számít - , akkor nem nagyon van esély másik felvételére.

A bank csak akkor ad hitelt, ha megvan az esélye, hogy vagy rendsen tudod törleszteni, vagy van lehetösége letiltani a számládtról, de az összes letiltas max. a fix jövedelem 50 %-a lehet. Érzésem szerint már most ezen a határon mozoghatsz a jelenlegi törlesztöddel.

2023. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
Hitelkártyád nincs? Az is beleszámít a hitelkeretbe. Nem a pillanatnyi összeg, hanem a maximum.
2023. nov. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Személyi hitelt törleszteni egy annál drágább folyószámlahitelből? 😶
2023. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: A fent sorolt adatokat kellett megadnom, semmi többet. Mióta bankolok náluk, mióta érkezik rendszeres jövedelem a számlámra, mennyi volt az előző 3 hónapban az átlag fizetésem. Nem kérdezték a kiadásaimat, vagy azt hogy miért szeretném a folyószámlahitelt. A jelenlegi személyi hitelem törlesztője 20000 Ft, soha nem okozott problémát a törlesztése. Más ismerősömnek milliós összegű lakáshitel mellett van folyószámlahitele, nem értem az összefüggést.


#2: Nincs hitelkártyám.


#3: A személyi hitelem törlesztése nem okoz problémát, és nem a folyószámlahitelből szeretném törleszteni. Szimplán nagyobb részletekbe szeretném visszatörleszteni, amit a jelenlegi fizetésem a kiadásaim mellett nem lehetséges, nélkülözni pedig nem szeretnék. Még közel három évig kéne fizetnem havonta ezt az összeget (20.000), ha minden hónapban legalább a háromszorosát tudnám előtörleszteni, akkor csak a harmada lenne vissza.

2023. nov. 7. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egyik válasz sem felel meg, akkor marad a legegyszerübb megoldás, bemégy a bankba és beszélsz az ügyintézövel. Telefonon meg soha nem adnak ki léyneges infókat!
2023. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!