Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen befektetést javasoltok,...

Milyen befektetést javasoltok, ami egyszerű és rövidtávra szól?

Figyelt kérdés

Elsőre a diszkontkincstárjegy jutott eszembe, de érdekelne, van-e más, hasonlóan egyszerű és rövid időre szóló befektetés. Nem remélek tőle nagy hozamot, de addig is szeretnék néhány százezer forintot hasznosítani, amíg nem kerül felhasználásra.

Igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem teljesen értem a logikát, miért jó a dkj, mi abban az üzlet, ha én 9eret fizetek be 10 helyett, és 2 hónap múlva 10et kapok? Ennyi erővel megtarthattma volna a 10 ezret is,nem?



nov. 10. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

“ Ennyi erővel megtarthattma volna a 10 ezret is,nem?”


A fenti peldaban a DJKvel keresel 9 ezer forintonkent 1 ezer forintot ket honap alatt. 90 ezer forinton keresel 10 ezer forintot. Nem egeszen vilagos nekem hogy milyen befektetesre vagysz, ami nem ugy mukodik, hogy beraksz valamennyi penzt es kesobb tobb penzt veszel ki belole, de minden esetre hasonlo kamatozast mint a DKJ rovid tavon nem tudsz elerni.

Attol fuggoen, hogy mennyire rovid ez a rovidtav, erdemes lehet megfontolni a PMAP vasarlast amit majd eladsz 1% dij mellett ha kelleni fog a penzed.

nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

“Igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem teljesen értem a logikát, miért jó a dkj, mi abban az üzlet, ha én 9eret fizetek be 10 helyett, és 2 hónap múlva 10et kapok? Ennyi erővel megtarthattma volna a 10 ezret is,nem?”


Tényleg ne próbálkozz mással mint a DKJ, mert az a legpofonegyszerűbb termék ami csak létezik: befektetsz X-et, fix időre és az idő lejáratakor kapsz X+Y-t. Az Y lesz a jövedelem.


Ha ezt nem sikerül megugorni valakinek, akkor először agyat kell növeszteni, amivel lehet befektetéseken gondolkodni.😞

nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Neked meg ez is magas... Penzugyi analfabetak orszaga vagyunk
nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem teljesen értem a logikát"


A fix kamatozású dolgoknak mind ugyanaza logikája: beraksz pénzt és később többet veszel ki.


DKJ is ezt csinálja. Beraksz 99.500Ft-ot és 1 hónap múlva lesz belőle 100.000Ft. Kaptál 500Ft-ot. Azaz 0,5%-ot/hó.

Kicsit többet fizet 1 hónapra, de nagyságrendilg ennyiben gondolkozz.

nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves és segítőkész kommenteket, remélem szebb napjuk lett a gyalázkodóknak :)

Azoknak meg tényleg köszi, akik tartalmas hozzászólást írtak. Nekem úgy rémlik, hogy ha 10ezerért akarok venni, de tegyük fel, 10% a kamat, akkor eleve 9000 ft-ot fizetek be, nem?

Fogalmam sincs erről a nem fizet kamatot dologról.

nov. 10. 17:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 - "de tegyük fel, 10% a kamat"


Ez éves kamat.

Most kb 7-8%.

Igen, 9200-at beteszel 1 év múlva 10ezret kapsz.

nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 nem szeretnek ertetlenkedni, de akkor miert nem hagyom meg a 10ezret a zsebemben?:D marmint befizetek 9200at, 10ezret kapok,a 800 ft "mar elore" nalam landol?
nov. 10. 23:02
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha 10-t zsebbe teszel, akkor nincs haszon. Ha DKJ-t veszel kapsz kamatot. Ennyi.
nov. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kiinduló helyzet: 10000 pénz a zsebedben.


Veszel DKJ-t 9200-ért:

Lesz:

+ 9200 értékű DKJ-d

+ 800 forint marad a zsebedben


Lejár a DKJ és fizet 10000-t

Lesz:

+10000 a zsebedben

+800 forint ami eleve a zsebedben volt.


Záró helyzet: 10800 a zsebedben.


Ehhez képest, ha nem veszel DKJ-t:

Kiinduló helyzet: 10000 a zsebedben

Záró helyzet: 10000 a zsebedben


Nem lehet ennél szájbarágósabban szemléltetni.😆

nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 10 ezer forintod és a zsebedben hagyod, akkor 1 év múlva is 10 ezer forintod lesz. Ha 9200-ért veszel DKJ-t és a maradék 800 marad a zsebedben, akkor 1 év múlva 10800 forintod lesz. A 9200 helyett kapsz vissza 10-et, de az a 800, amit nem fektettél be, továbbra is a tiéd. Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni. Több pénzed lesz, mint volt.
nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!