Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem a Szüleim...

Mibe fektessem a Szüleim halálával örökölt 5 millió Ft-ot? Szeretném az állampapíroknál kicsit magasabb kamattal fialtatni. Milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés
A fiam még kiskorú, az ő taníttatására, ( egyetemi költségek) valamint a majdani nyugdíjam kiegészítésére ( ami a minimum lesz), kellene 4-5 évig félretennem. Nagy kockázatot nem vállalhatok, (a létminimumon élünk). Hogyan induljak el, mibe fektessem?

2014. jan. 18. 09:30
 1/3 krajzi válasza:

Szerintem érdekes lehet egy olyan ember véleménye aki ért hozzá.Ez nem én vagyok,hanem a Vollein Attila.

[link]

Az ő javaslatát érdemes meghalgatni.

A kezelt számlákkal nagyon jó eredményt lehet elérni

Üdv.:krajzi

2014. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
1es, ha létminimumon élnek ne ajánlj forexet, mert akárki kezeli az lehet bármikor minuszos is. Szerintem valami olyanra van szükségetek, ami sokkal biztonságosabb. Pl államkötvényre, mert az csak akkor fuccsolhat be, ha az állam is, de akkor gyakorlatilag mindegy, hogy hol a pénz, ha forintban van. Más devizában tartani pedig nem érdemes, mert azoknak nagyon kicsi a kamata általában. Az államkötvénybe való befektetést pedig semmiképp sem javaslom direkt módon megvenni, annál van sok jobb lehetőség, pl államkötvénybe fektető befektetési alapok, mondjuk tőkegaranciával.
2014. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SzarvasLászló ***** válasza:

Azt írod, hogy az állampapírnál magasabb hozamot szeretnél de nem kockázatosan.

Ez a kettő feltétel egyszerűen nem fér össze.


El kell döntened, hogy alacsony/mérsékelt kockázat és biztos pénz (pl.: értékpapír)

vagy

közepes/magas kockázat és magasabb hozam lehetősége kell Neked.


Az írásod alapján:

Én az 3MFt-ot értékpapírba tenném, 2Mft-ot pedig olyan alacsony kockázatú konstrukcióba tenném amelyik a kiskorú gyermeked jövőjéről is szól és ha adott esetben kell pénz menet közben, akkor hozzá is lehessen nyúlni.


Szívesen segítek!

2014. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!