Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt meddig vonhatják letiltással?

Ezt meddig vonhatják letiltással?

Figyelt kérdés
Sajnos lakcímváltozás miatt nem voltam tájékoztatva egy régi számlámról, így végrehajtást tettek a fizetésemre. Ha tegyük fel a főkövetelés 20 ezer forint, akkor azt kb meddig vonhatják a béremből mire rendezem, illetve mennyire mehetett fel az összeg?

nov. 14. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtó mindegyik kérdésedre pontos választ tud adni.
nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Holnapra van hozzá időpontom, csak gondoltam itt is rákérdezek (a saját megnyugtatásomra), mert teljesen ideges vagyok az egész miatt.
nov. 14. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
🤷.
nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikori az a 20 eFt, egy évekkel ezelőtti számla értéke, ami nem fizettél?

Akkor nagyon, de nagyon sokkal növekedett már a rajtad követelhető összeg… ennyiért nem nagyon szokta megérni a letiltás, de maennyiben mégis ez az AKTUÁLIS követelésérték (mert mondjuk az x évvel ezelőtt nem fizetett szolgáltatói számlád valami 5 eFt vol), akkor is számítsál egy hatalmas adag végrehajtási költségre..

Követeléskezelési területen dolgozom, el nem tudom kmépzelni, hogy valóban 20 eFt a JELENLEGI tartozásod, azt végképp nem, hogy ezt hónapokig (!!!) vonogassák… jogszabály van arra, mennyi a mentesített rész, sok egyéb körülménytől függ, de a fizud fele is ugorhat bőven egy körben.

A végrehajtó mellett a munkahelyed bérszámfejtési osztályát is érdemes megkeresned, ők pontosan megkapták, hogy mekkora összeget kell visszatartaniuk a fizetésedből, ütemezés, teljes összeg stb. Is szerepel a végrehajtótól kapott dokumentumon. Ha kéred, megmutatják.

nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Addig vonják, amíg el nem fogy a tartozás.
nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen, a főkövetelés tőke:20 ezer forint. +erre az összegre járó évi 10% kamat.

Ezt írja a papíron.

Ha valóban nem akkora összeg, hajlandó vagyok egy összegben kifizetni nekik. Ilyenkor visszavonják a munkahelyemről a fizetés tiltás?

nov. 14. 22:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hajlandó vagy, az kevés. Akkor fogják visszavonni ha ki is fizetted.
nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Illetve ha magasabb a fizetésem, akkor gyorsan túl tudok jutni ezen?
nov. 14. 23:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!