Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes állampapírt venni pár...

Érdemes állampapírt venni pár hónapra?

Figyelt kérdés

Hogyan működik hogy ha premium állampapírt szeretnék venni, de csak pár hónapra?

Ahogy eladom időarányosan megkapom a kamatot, és levonnak 1%-ot a teljes összegből, vagy nem is adnak kamatot?



nov. 17. 05:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem adnak kamatot, dkjt vegyél
nov. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Megkapod időarányosan, előző rosszul mondja. Etől függetlenül, ha tudod, hogy csak pár hónapra kell akkor érdemes keresni akkor lejáró papírt ha van.
nov. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha rovid tavon akarod tartani a penzed allampapirban, akkor 1 eves lejaratut erdemes venned.
nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Elozo vagyok, az allampapir biztonsagos, megkapod ra s kamatot, en mar csak tudom. 3 eve allampapirban tartom a penzem es meg mindig pontosan kuldtek a kamatot.
nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:
19%

"Érdemes állampapírt venni pár hónapra?"

A DKJ/1 éves államkövény és a PMÁP között olyan nagy a hozamkülönbség, hogy a PMÁP 2 hónap alatt ledolgozza az 1%-ot. 2024 január után várhatóan még nőni is fog a különbség. Ráadásul kamatot vesztesz, ha nem pont akkor jár le a rövidebb futamidejű papír, mint amikor a pénzre szükséged lenne.

nov. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:
27%

"Ahogy eladom időarányosan megkapom a kamatot"

Igen.

A kötvények vásárlásakor benne van a bruttó árban a legutóbbi kamatfizetés óta felhalmozódott kamat. Eladáskor megkapod a felhalmozódott kamatot. Vagyis a rövidebb ideig tartott PMÁP-ra azzal arányos kamatot kapsz, amennyi ideig az államnál volt a pénzed.

nov. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Bár a kérdés szempontjából nem túl releváns, de ez is hiányzik az oktatási rendszerből, hogy egyáltalán ilyen mondatokat felfogjak, amiket válaszban leírtok :D Hihetetlen, mennyire fingom sincs a pénzügyi világ ezen részéről... Regisztráltam egyszer egy államkincstári számlát, és onnantól fel is adtam, mert totál kínai az egész :(
nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
20%

#7

" totál kínai az egész :("

Mi abban a bonyolult? Ha venni akarsz, akkor Tranzakciók->Vétel. Egy két kattintás után eljutsz az eladó állampapírok listájához. Mindegyiknél ott van a lejárat és a hozam vagy a kamat. Tovább kattintgatsz és kifizeted a számlán levő pénzből vagy kártyával.

nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
#8: nem a felület működése kínai, hanem azok a kifejezések, a számomra összevisszaság, amiket nem értek. Az a sok rövidítés, a sok (számomra értelmezhetetlen) választási lehetőség, az ilyen-olyan kockázatok, hogy miért van olyan sokféle, melyiknek mi értelme van, stb. Nem tudom eldönteni, melyik miért jobb, miért rosszabb a másiknál, nem tudom, mi fog történni, ha ezt választom, vagy ha azt, nem ismerem a pontos folyamatot. Nyilván, ha vakon ide-oda kattintgatnék, előbb-utóbb elérnék valamit, de szeretem tudni, hogy mit, miért csinálok, miért azt választom, nem a másikat, mennyi hasznom lesz belőle, lesz-e egyáltalán hasznom, mi függ, mitől.
nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tenném olyan papírba a pénzem, ami később jár le, mint amikor szükségem lenne az összegre. Sajnos nekem elég kiszámíthatatlan, hogy mikor van szükségem a pénzre, ezért hónapról hónapra veszek a diszkont kincstárjegyeket. Nem sok, de a nullánál több.
nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!