Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír most milyen hozamot...

Állampapír most milyen hozamot kínál rövidebb távra, max 1-2 éves lekötés esetén?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel, például berakok 1 millió forintot állampapírba, 1 év múlva mennyit kapok vissza?
nov. 20. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam többször ugyanerre a kérdésre, a lenti példa alapján ki tudod számolni, ha behelyettesíted az aktuális kérdésben szereplő időtávot, meg az állampapír kamatát, árfolyamát is aktualizálod arra, amelyiket kinéztél. (Ugyanis sokféle állampapír van, mindegyik más és más kamatozással, árfolyammal)


“ha pl 2 hónappal a kibocsátás után veszed meg: 100% + 2/12 x 14%kamatláb = 102,33% vételi árfolyam.


5 hónappal a kibocsátás után eladva: 99% + 5/12 x 14%kamatláb = 104,8%


Eladási érték / vételi érték =

Eladási érték / 1000000 =

104,8% / 102,33% =

1,024

Átrendezve az egyenletet:

Eladási érték = 1000000 x 1,024 =

1024000.


1024000 eladási érték - 1000000 vételi érték = 24000 forint nyereség.”

nov. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm.
nov. 21. 06:45
 3/6 krwkco ***** válasza:

"... max 1-2 éves lekötés esetén?"

Nem tudom, hogy nálad ez csak rossz szóhasználat, vagy tévedés. De kötvények esetén lejárat van vagy lejárat előtti eladás vételi árfolyamon.

Jelenleg a PMÁP 2033/i a legjobb kamatozású magyar állampapír. A lejárata 2033-ban lesz. És nagyjából igaz rá, amit 1-es írt.

nov. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Látom a lényeg nagyon megragadt... Akkor a lényeg: nem szeretném 10 évre nélkülözni a pénzemet. Nekem tök mindegy hogy hívod. De igazán "hasznos" volt.
nov. 21. 08:57
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Látom a lényeg nagyon megragadt... Akkor a lényeg: nem szeretném 10 évre nélkülözni a pénzemet. Nekem tök mindegy hogy hívod. De igazán "hasznos" volt."

Ennyi tudással nem kellene ilyen nagylegénynek lenni. Ha rövidebb ideig akarod kamatoztatni a pénzedet az elérhető legmagasabb kamaton, akkor ott a megoldás a hozzászólásomban: "lejárat előtti eladás vételi árfolyamon."

1-es le is írta, hogy mi jelenleg a vételi árfolyam. És bár ebben van némi kockázat, az államnak nem érdeke, hogy a vételi árfolyamot durván lecsökkentse. Erre számtalan elemzés született.

nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!