Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért rossz az állampapír?

Miért rossz az állampapír?

Figyelt kérdés

Kaptam a bankomtól egy levelet amiben részletezték, hogy a kormány utasításba adta, hogy tájékoztassák az embereket, hogy van ám állampapír lehet venni! Mert az jobb mint ha csak úgy lenne a pénz.És pénzügyi tudatosság!!!


Na most én úgy vagyok vele, hogy minden amit tukmálni kell az alapból rossz és ha olyan jó lenne akkor már lenne nekem.


Fogalmam nincs mire jó ez az állampapír, csak dobálóztak a kamatokkal, hogy akár évi 14%-ot is hozhat.


Tehát what is the catch?



nov. 22. 05:49
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
75%
Most az egyszer az allam a te erdekedben szol a bankok ellen... Te meg azt keresed hol a hiba...
nov. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Jó de mik az előnyei meg hátrányai? De olyan írjon akinek van is. Meg a neten mindig csak a szépeket írják róla, hogy miért jó, mert nyilván el akarják adni nekem, ez egy termék. Én inkább a hátrányaira lennék kíváncsi.
nov. 22. 05:56
 3/47 anonim ***** válasza:
23%
Tudod mi az hogy allamkotveny?
nov. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
78%

Neked, mint magánszemélynek, közvetlenül nincs hátrányod belőle.


Viszont, mivel az államnak X idő múlva a megvásárolt állampapírok értékét kamatláb terhelve kell visszafizetni (értd, az állam kvázi tőled vesz fel hitelt az állampapír formájában), azt úgyis neked kell megfizetni adó formájában, mert az állam pénzét is te adod be.

nov. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Tehát az állampapír vásárlásával hozzájárulok az inflációhoz? Ha úgy nézzük.
nov. 22. 06:27
 6/47 anonim ***** válasza:
66%

#5: Végülis igen, mert az inflációt első sorban a hitel generálja.

De ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az önbédelemmel hozzájárulsz az erőszakhoz :))

Szóval ha boldog boldogtalan beszi az állampapirt, inflácí szempontból teljesen mindegy, hogy te veszel-e. Te viszont rosszul jársz, ha nem veszel.

nov. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
5%
Aki ma magyar állampapírt vesz az hazaáruló.
nov. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
62%

En egy 10est tartok benne, mert most nem rossz deal, aztan majd ha nem erzem olyan jónak, átmozgatom máshova.


Az inflációt nem ez generálja, hanem a pènznyomtatás. Ha valami, akkor ez inkabb hedge inflacio ellen.

nov. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs és csak a számlán áll a pénzed akkor 20%ot veszít az értékéből. Ha állampapírban áll, akkor csak 6%ot. Ha neked mindegy hogy az év eleji 100 e-ed év vegen csak 80e-et ér, akkor ne vedd. Légy te a helikopter. Bár süt rólad a pénzügyi tudatlanság
nov. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
23%
#1: És a fideszes elhiszi
nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!