Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki végtörlesztette a lakáshit...

Aki végtörlesztette a lakáshitelét, annak mennyi idő alatt adta ki a bank a jelzálogtörlési engedélyt?

Figyelt kérdés
El akarom adni a lakásom, a CIB-nél van hitelem, de ahogy olvasom a kondíciókat, 5 nap alatt számolják el a végtörlesztést és utána 30 napon belül adják ki a jelzálogtörlési engedélyt. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, másnak mennyi idő volt, melyik banknál, illetve meg lehetett-e gyorsítani a folyamatot. (ugye ez főleg akkor gond, ha a vevő is jelzáloghitelt venne fel rá, nekem is emiatt húzódott anno 2-3 hónapot a vásárlási folyamat)

#CIB #végtörlesztés #lakáshitel #hitel #jelgáloghitel #jelzálog törlési engedély
nov. 22. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szintén CIB. 20 nap elteltével érdeklődtem, hogy mi a helyzet. Elhajtottak a búsba. 30. napon se történt semmi. Kiderült, hogy Micike valahol rossz helyre rakta az ikszet, azt vitte be a "rencerbe", hogy a vevő is hitelből egyenlíti ki a tőketartozásomat. Ami hülyeség volt, átutalták a pénzt a banknak, de nem érdekelte őket, mert nem az volt bejelölve náluk. Újraindult a 30 nap. Bementem asztalt borogatni, 2 nap múlva mehettem a törlési engedélyért.
nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Takarékbank volt, és 2 hét alatt kiadták.
nov. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
... és mire végtörlesztettem, már el is adtam a lakást, legalábbis az adásvételi szerződés meg volt kötve rá ügyvéd előtt. Abból a pénzből (foglaló) rendeztem a hitelt és tehermentesítettem a lakást.
nov. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!