Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri az Erste JövőTech...

Megéri az Erste JövőTech befektetési terméke?

Figyelt kérdés

Azt írja az oldal, hogy ugyan 2,5%-os vételi költsége van, ami szerintem magas, de jó hozamokat hozhat (magas kockázattal). Hoznak is adatokat a hozamokról, amik elég kecsegtetőek, főleg hosszú távon (1 évre 24,9%, 5 évre 24,26%, 10 évre 20,77%, viszont az alatta lévő sorban pedig valami tök más dolog van, és nem értem, hogy az ott mi, mert még negatív kamatok is vannak). Tehát ez mit jelent, és megéri-e ebbe fekteni a pénzt? Valószínűleg nem véletlen, hogy a temérdek Erste félreteszek apukás-babás reklámja után se látom, hogy akárhol hirdetné bárki, hogy ebbe nagyon megéri befektetni (itt, a gyk-n se láttam senkit, aki ezt akár csak említette volna). A többi Erste-s megtakarítási program nem vett le a lábáról (komolyan, a célbetét 0,01%-os kamatot ad...). Ha nem éri meg, akkor mibe kéne befektetnem, aminek hasonlóan magas a hozama? A pmáp-on túli világra vagyok most kíváncsi.


Tudom, hogy megkérdezhetném az ügyintézőt is, de nyilván ő rá akarna beszélni, hogy ez milyen jó dolog, mert jutalékot kap belőlem.



nov. 22. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Semmilyen bank által kínált befektetési alap nem éri meg a költségek miatt. Ez mind mind a banknak üzlet, nem neked.


Ha hosszabb távon gondolkodol, akkor nyiss TBSZ számlát és vegyél passziv ETF-eket. Bizonyos szempontból az ETF-ek is olyasmik, mint a bankok által kínált termékek, csak a bankokat megkerülve. Alacsony, 1% alatti költségek, sokkal szélesebb termékpaletta (befektethetsz adott országba, iparágba stb).


Pl az USA gazdaságát lefedő iShares Core S&P500 5 év távlatban 88%-ot hozott.

nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!