Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több évtizede nyitott bankszám...

Több évtizede nyitott bankszámla nyitási szerződését be lehet szerezni a banktól? Ki szokták adni kérésre?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm játszott a megújult Tippmixpro-n és nyert egy komolyabb összeget. Elindította a kifizetést, de erre letiltották a hozzáférését a fiókjához, be sem tud már lépni és kapott egy levelet tőlük, hogy 7 napon belül küldjön meg különböző dokumentumokat pl. vagyonforrás nyilatkozat dokumentumokkal alátámasztva, stb.


Többek közt olyat is kérnek tőle, hogy a regisztrált bankszámlájának küldje meg a bankszámlanyitási szerződés összes oldalát!


Én is játszok pár fogadó oldalon, tőlem is kértek már be ilyen papírokat, de bankszámlanyitási szerzédést még soha egy fogadóiraoda sem kért. Ez kicsit nonszensz számomra.


A poén az, hogy az ismerősöm 1998-ban nyitotta az otp-s bankszámláját, 25 éve, sehol sincsen már meg neki a szerződése.


Ilyen esetben mit lehet tenni? Megtagadhatják a nyeremény kifizetését, ha nincs meg meg a 25 évvel ezelőtt kötött szerződése? Vagy esetleg az OTP 25 év távlatából még képes lenne ezt előkeresni és van is rá lehetőség, hogy kikérje tőlük az ügyfél az ilyen régi szerződéseket?



2023. nov. 23. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég erős lenne ha az OTP-nek nem lenne meg bármely élő szerződése.
2023. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
Vannak olyan bankok, ahol a netbankból le lehet tölteni az aláírt dokumentumokat. Mondjuk egy 25 évvel ezelőtti szerződésnél lehet, hogy az nem került számítógépes letárolásra.
2023. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az erős, hogy ilyen papírokat bekérnek. Én nyertem már 6-700ezret és a kezdeti regisztráció utáni bankszámla kivonatos dolgon kívül nen kértek soha semmit..
jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!