Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elképzelhető-e egy ilyen eset...

Elképzelhető-e egy ilyen eset a Diákhitel 1 felvétele esetén?

Figyelt kérdés

Gondolkodok azon, hogy Diákhitel 1-et vegyek fel. Olvastam, hogy van lehetőség előtörlésztésrs, viszont nem vagyok benne biztos, hogy így lehet-e kezelni:

Nagyjából félmilliós összegre lenne szükségem, EGY ALKALOMMAL.

Lehet-e egyáltalán egy alkalomra felvenni a Diákhitel 1-et (tehát nem megújuló hitelt)?

Az előtörlesztést már a hitel felvétele után rögtön el szeretném kezdeni, havi szinten fizetném (attól függően, hogyan tudok dolgozni, 50-100 ezer forinttal). Számításaim szerint legrosszabb esetben is kifizetném az összeget még tanulmányaim alatt (még van hátra 5 félévem).

Meg tudom-e ezt csinálni, letörleszthetem-e a tartozásomat, míg hallgatói jogviszonyom van?

Tudom, valószínűleg jobb ötlet lenne spórolni, amit nem vitatok, azonban sürgősen szükségem lenne az összegre (elromlott a laptopom, továbbá muszáj vagyok albérletbe költözni, amihez jó kezdőtőke lenne), a fejemben pedig ez az opció teljesen) járható lenne és nem is nőne meg a kamat sem annyira, mintha megvárnám a hallgatói jogviszonyom végét és utána kezdeném el a törlesztést.

A válaszokat előre is köszönöm.



#törlesztés #diákhitel #Szabadon felhasználható diákhitel
dec. 2. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Annyi dolgod van, hogy miután megkaptad a pénzt, jelezned kell, hogy szüneteltetni akarod a folyósítást, akkor többször nem fognak utalni. Előtörleszteni is lehet közben bármennyit, nem baj, hogy még hallgató vagy.
dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!