Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP junior számla: Hogyan...

OTP junior számla: Hogyan tudom letiltani egy adott bankszámlaszámról érkező utalásokat? Tehát, hogy arról a számlaszámról az enyémre ne érkezhessen több pénz?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm érzelmi zsarolásra használja, hogy pénzt küldd nekem, ezért akarom letiltani. Elegem van az oda-vissza küldözgetésből. Utánanéztem, nem találtam meg a módját.

dec. 2. 16:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a nyelvtani hibákért, igazán sürgős az ügy és fel vagyok dúlva!
dec. 2. 16:24
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Egyszeru, szolsz a banknak hogy az ismerosod drogot akar vetetni veled es szeretned ha tiltanak azt h utalhasson neked
dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mindezt online, lehetőleg az androidos applikációban szeretném megtenni. Nem találok ilyesmit, hogy "címzett letiltása" az utalások menüpont alatt. Ha sehogy sincs erre lehetőségem, akkor bankfiókban meg tudom ezt tenni?
dec. 2. 16:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a személyes megjelenés lesz, azt hiszem. Ha drogra hivatkozom említek, nem fogják talán belevonni a rendőrséget is?
dec. 2. 16:35
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit kifejtenéd ezt az érzelmi zsarolást? Nagyon furán hangzik hogy pénzt küld neked és ezzel zsarol..?

De ja amúgy ezt csak személyesen fogod tudni elintézni.

dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:
100%

"Egyszeru, szolsz a banknak hogy az ismerosod drogot akar vetetni veled es szeretned ha tiltanak azt h utalhasson neked"

Semmi ilyen lehetősége nincs a banknak. Ez egy marhaság. Ha a kérdező ilyen drogos sztorival áll elő, akkor elsőként azt fogják gondolni, hogy nem kellett volna beszednie, mert megártott. :-) És hogy, drogügyben forduljon a rendőrséghez.

dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

"arról a számlaszámról az enyémre ne érkezhessen több pénz?"

Ha hat hónapnál régebbi a számlád, akkor általában nincs megszüntetési díj. Szüntesd meg és rögtön nyiss egy másikat. És ne áruld el a számlaszámod az illetőnek.

Ha legközelebb olyantól vársz utalást, akitől nem akarsz többször pénzt fogadni, akkor csak másodlagos azonosítót adj meg neki. Email címet. A számlához csatolt másodlagos azonosítót bármikor megváltoztathatod egy másikra.

dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:
100%

"Hogyan tudom letiltani egy adott bankszámlaszámról érkező utalásokat?...És mindezt online, lehetőleg az androidos applikációban szeretném megtenni."

Nem csak, hogy applikációban, de sehogy sem tudsz letiltani bejövő pénzeket. A bankfiókban sem.

dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 7/8-asnek kifejezetten, sztem is ez az ésszerű megoldás: másik számlát nyitok.


De amúgy előre látom, hogy akkor készpénz kötegeket fog elhelyezni a postaládámban...igazán nem akarok rendőrségi ügyet, mentálisan beteg. De hát zaklat, lehet muszáj lesz feljelentenem, márcsak az ő érdekében is, mert annyira belehergeli magát az érzelmeibe, h a végén öngyilkos lesz. 5/8-asnak: igen, furcsa. Nem lehet kitalálni, hogy egy borderline személyiségzavaros mit miért csinál, csak én már sok ilyet láttam... A válasz a bűntudatkeltés. "ő nem tud semmit megvenni magának, mert nálam van a pénze" (nyilván ellentmondásos, ő küldi nekem). Mögötte az van sztem, hogy le akar fizetni, hogy találkozgassak vele újra, mintha egy hivatásos csippendél k*rva lennék, de "jóságnak" nevezi az utalásokat. Meg ilyet mond h "búcsúajándék", mert ő most öngyilkos lesz, de aztán mindig visszautalja amit visszautaltam, szal mégsem halt meg...

dec. 3. 01:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyértelművé téve: köszönöm, "krwkco". A magyarázat az 5-ösnek szól.
dec. 3. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!