Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lenne a jobb megoldás a...

Mi lenne a jobb megoldás a hitelkártyámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy adódott hogy egészségi okok miatt kevesebbet fogok dolgozni és a pénzem is kevesebb lesz. Eddig mindig vissza tudtam fizetni a vásárlásaim összegét. Ezentúl fizessem csak a minimumot (20 ezer Ft) vagy a pénzt amit aműgyis elköltenék, tegyem a hitelkártyára?
dec. 3. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha költesz róla és csak egy 20-as fizetsz vissza akkor a fenmaradó részre megy a brutál kamat. Aztán kövi hónapban megint és megint. Gyakorlatilag egy végeláthatatlan adósságspirálba kerülsz.


pénzt amit aműgyis elköltenék, tegyem a hitelkártyára?


Ha a hitelkártyáról nem fogsz költeni akkor nem kell.

dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de most az egyenlegem kb 65 ezer a 400 ezerből. Jövő héten tudok visszafizetni 220 ezret.

És ha ezt visszafizetem, a normál bankszámlámon nem marad semmi. Akkor viszont megint a hitelkártyàról költök. Nagyon kétségbe vagyok esve mert egészségi problémára nem gondoltam előre, azt hittem lazán fizetni fogom. Mit tehetek?

dec. 3. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Mekkora mínuszban vagy? Én a helyedben a hónap végén még kiegészíteném azzal a pénzzel amire nincs szükségem
dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg 214 ezer amit vissza kell fizetnem kamatmentesen

A jövedelmeimből így maradna kb 5000 Ft, miután visszatörlesztettem, és kifizettem a kötelettségeimet.

dec. 3. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Vegyél fel 400-500e ft személyi kölcsönt és mondjuk 2 éves futamidővel. Ezzel kiváltod, visszafizeted és lemondod a hitelkártyát. Jobban járnál a kedvezőbb kamatok miatt.
dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez lehet opció
dec. 3. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb amit tehetsz, hogy bárhogyan de fizesd vissza a teljes tartozást!

A hitelkártyának a legmagasabb kamata Magyarországon!


Ennél csak az uzsorás cigány lenne rosszabb!


Mindenképpen fizesd vissza és utána szüntesd meg!

Azért hogy ne kerülj adósság spirálba!

Ha fennáll a veszélye (és látom fennáll nálad), hogy nem tudod mindig visszafizetni határidőben akkor azonnal szabadulj meg tőle mihelyt lehet.


Később sokkal rosszabb lesz és sokkal nehezebb lesz.


Megszüntetni csak akkor tudod, ha teljes egészében visszafizetted. Mihelyt megvan, irány a bankfiók és mondd fel a szerződést!

A kártyát vidd magaddal leadni!


Hidd el, ennél jobbat nem tehetsz!

dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na ebből vannak a bajok. "Nem gondoltam hogy..." Miért nem?

A legjobb amit tehetsz, ha mihamarabb megszabadulsz mind a hiteledtől, mind a hitelkártyádtól.

dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!