Hogy lehet ez? (Erste-bank)

Figyelt kérdés
kezelője vagyok egy diák számlának. (szülő) és ugyan az az e-csatorna azonosítóm, mint a gyereké csak a jelszó más.

dec. 4. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben biztos vagy?


Amikor én meghatalmazott voltam (nem szülőként gyerek bankszámlája felett) jogosan csináltathattam netbank hozzáférést a meghatalmazó számlájához is.


De mivel én is Erste Bankos voltam, ezért az én netbankomba felvették az ő bankszámláját is. Nem tulajként persze, hanem mint meghatalmazott kezelhettem.


A lényeg, hogy mindenki saját névvel és jelszóval léphet be, hiába szülő vagy meghatalmazott valaki.

Azért ha jogvita lenne vagy illegális dolgot tenne valaki akkor utólag egyértelműen azonosítani lehessen.

És még ilyen viszonyban sem szabad egymásnak megadni a jelszót.


Ezeket pedig már szakmai okokból tudom.



A fent leírt helyzet azóta már megszűnt, nem vagyok meghatalmazott mert az illető már sajnos nem él.


Az Erste újítása a George amúgy is tragédia, de egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy lehet amit leírtál.


Alapból egy azonosítóhoz egy jelszó tartozhat.


Legjobb lenne a telebankot felhívni.

dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nos kiderült, hogy maga az e-csatorna azonosító nem ugyan az, csak az ügyfélszám. Így logikus is, hisz ez informatikailag is lehetetlen lett volna. Ez kb olyan mintha én ismerném a szomszéd belépési azonosítóját és az én jelszómmal lépnék be, LEHETETLEN.
dec. 4. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen.
dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Semmi sem lehetetlen, pláne az Ersténél, pláne ha technikai malőrről van szó.
dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erste Egybakos

Erste Egycsalád

Esste Egyazonosito


xD

dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!