Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elárverezett ingatlant vásárol...

Elárverezett ingatlant vásárolnék, hogy zajlik az adásvétel menete? Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A végrehajtó mindent pontosan tud,rábízhatod magad!
2010. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen figyelj arra, hogy a házat lakottan árverezik-e! MI szeptemberben szerettünk volna árverésen házat venni,m ár majd 1 évet vártunk rá, az utolsó pillanatban mégis visszaléptünk, ugyanis a kormány meghozta a moratóriumi törvényt, és senki sem tudta nekünk garantálni, hogy a bent lakó kiköltözik... az biztos, hogy tavaszig nem mehettünk volna a házba, de a továbbiakra sem garantálta senki ( ügyvéd, intéző), hogy birtokba vehetjuk a házat :( Sőt az ügyvéd óva intett, hogy jelen helyzetben bele menjünk egy ilyen vételbe, mert ott köthetünk ki, hogy papíron van házunk, s évekig pereskedhetünk azért, hogy beköltözhessünk! Így nem mentünk el az árverésre, pedig... ( hozzáteszem nem család lakik a házban, hanem egy olyan személy akik évek óta ügyeskedik, egyik hitellel fedezi a másikat, megtalálja a kiskapukat... még mielőtt elítélnétek! - és sajnos most a törvény mégis őt védi, nem azt aki fizet becsületesen)
2010. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
79%

Szerintem meg lehet vásárolni lakottan is ha jó áron van!

Mondjuk lehet,hogy nem költöztethetem ki,de mivel az enyém az ingatlan így a villanyt,gázt,vizet kikapcsoltathatom.Esetleg ingyen engedek lakni egy bodza szedő családot.Gondolom nem szeretnének ilyen lakótársat,persze bejelentkezni nem engedném őket)

Ez nem gonoszkodás,csak üzlet!

2010. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
14%
Aki elárverezett házat vesz az azokat a zsidó bankárokat, komonista patkányokat támogatja akik ebbe az átkozott adóscsapdába kényszerítették a lakáshiteleseket. Addig marad csak fedél a szerencsétlenűl jártak feje felett amíg te oda nem mész hogy a nyomorúságával visszaélve olcsón megvedd a lakását/házát.
2010. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Látom nem olvastad el a hozzászólásokat! direkt írtam, hogy mi nem család feje felől vettük volna, épp egy csaló, az államon élősködő valakitől...akit még a törvény is véd :(
2010. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

én mivel nem szoktam házakat venni nem tudom a buktatóit. de szerintem 1 dolgot simán meg lehet csinálni. 1 megveszed az ingatlant és kiadod bérbe.így az is jól jár aki benne van a csapdában és te se vesztessz rajta(az más kérdés hogy ha te is lakást keresel mert akkor nyilván ez a megoldás nem játszik.)a 2 felmerülő erkölcsi/morális problémára a véleményem :1. megvegyem e?

ide azt mondom hogy ha én nem megveszi más(plm valami gonosz befektető cég aki ledózerolja majd plázát épít a helyére/valami hasonló)így az ott élőknek tök mindegy hogy te vagy más válik tulajdonossá és mindig lesz egy aki megveszi így nem érdekli a (zsidónak titulált)kormányt/bankot sem hogy te vagy más perkál.tehát egyértelmű hogy megvehető.

2ha ott laknak és moratórium van.

erre azt tudom mondani hogy nem szép dolog a kilakoltatás de a vevőnek jobb lenne. mivel ez nem lehetőség(most) a legcélravezetőbb bérbe adni nekik a következők miatt: 1 a pereskedés évekig tart pénzbe kerül és nem mindig sikeres . a gáz/víz/villany elzárása /emberek beköltöztetése /egyéb kiszekálás nem feltétlenül célravezető. persze ebben az esetben nem jó megvenni mert nem tudod hogy valaha el tudod e adni/be tudsz e költözni/egyéb módon pénzt viszontlácc e belőle úgyhogy kockázatos ha épp annyi pénzed van hogy meg tudd venni akkor nem ha befektetésből akkor érdemes megkockáztatni.

2010. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznosak voltak!

Igen, pontosan a "kiköltözés" miatt vagyunk nagy dilemmában. És nem hinném, hogy a most ott lakók egyetlen felszólításra kiköltöznének. A másik kétségem az, hogy ha egyáltalán ki is költöznek, vajon milyen állapotban hagyják ott a házat? (pl. kazán, radiátorok, konektorok maradnak-e...)

Szóval, egy darabig még maradunk itthon....

2010. okt. 30. 18:12
 9/9 anonim válasza:

azon kivul hiaba akarsz berleti dijat szedni a bentlakotol

azt sem fogja fizetni mint ahogy a tobbi dolgot sem fizette eddig

2015. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!