Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank elveszi az ingatlant...

Ha a bank elveszi az ingatlant, elárverezi, visszaadja az addig befizetett összeget?

Figyelt kérdés

Példa: (A jobb átláthatóság érdekében, kamat és egyéb költségeket mellőzöm. Nyilván tudom azt is, hogy lehet haladékot kérni stb. stb. nem ez a lényeg)


100milliós ház, 50milliónál járok a visszafizetésben. Ha mostantól nem tudom fizetni, viszi a bank. Elárverezi 80-ért, 50-re van szüksége, a maradék 30-at megkapom, vagy az eddig befizetett pénzem ment a kukába.


dec. 20. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Megkapod a 30-at. A bank csak annyit von le az eladási árból, amennyi a követelése = fennálló tőke + esedékes kamatok + díjak/költségek. A maradék (ha van) az ingatlant eladó adóst illeti.
dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
A matek ott hibádzik, hogy nem 80-ért fog elmenni, hanem 30-ért.
dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

A felmondásig visszafizetett, törlesztett kölcsön összegét miért adná vissza ??? Rejtély.


A fenti fiktív számpélda alapján azt "30 millát megkapod a végrehajtási eljárás lezárultakor. Azt se hagyd figyelmen kívül, hogy a végrehajtási eljárás, az önálló bírósági végrehajtó díjai igen magasak tudnak lenni. Azt is levonják a neked járó különbözetből.


Az árverezésnél jellemző volt, hogy a maffia rárepül ezekre az ingatlanokra, és alantas eszközökkel szorítja a véka segge alá a vételárat, a potenciális vevőket elhajtják. Nem tudom ez változott-e érdemben az interneten való kötelező hirdetéssel. Ha valaki tud erről bővebbe, kérem ossza meg.

dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kérdésemre választ kaptam.

1&3: direkt írtam, direkt az elejére, hátha valaki már a végéig nem jut el.

Kamat, egyéb költségeket mellőzve.

Nyilván azok még tőlem kerülnének még levonásra.

2: nincs matek, példa volt.

dec. 20. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem mellőzhető a kamat meg a költségek, mert ugyanúgy az adósság részei.
dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
@ 4: nem kell idegeskedni. Ha nekünk kell kitalálni a kérdés mögötti gondolataidat, megfontolásaidat, akkor olyan válaszokat is kapsz, amit nem akartál.
dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

" Nem tudom ez változott-e érdemben az interneten való kötelező hirdetéssel. Ha valaki tud erről bővebbe, kérem ossza meg."


Azóta nincs nyomásgyakorlás, fenyegetés, hiszen fizikailag nem találkoznak az érdeklődök, nem tudnak egymásról semmit. Még egy nevet sem. Ez nem kötelező hirdetés, hanem elektronikus árverezés. Csak eredményes árverezés esetén tudja meg még a végrehajtó is, hogy ki volt a nyertes licitáló.

dec. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hibás az elképzelésed.


Amikor felmondja a bank a hitelszerződést abban a pillanatban egyösszegű követeléssé válik a fennálló TŐKETARTOZÁS. Ez függ a felvett hitelösszegtől, a futamidőtől, a hitel kamatától és az igénylés óta eltelt időtől. Nem a havi részletek összegét kell figyelembevenni, hiszen annak jó része kamat, amit Te sosem kapsz vissza, hiszen az egy költség arra az időszakra számolva, amíg a felvett hitelt vissza nem fizeted, vagy rosszabb esetben amíg be nem hajtják rajtad pl. akár árverés útján.


Az "50 milliónál járok a visszafizetésben" ezek alapján értelmezheteten, mert pont az a lényeg, hogy mennyi volt ebből az a rész, amivel csökkent a tartozás és mennyi vot a kamat? Amikor átkerül a fennálló tőketartozás a végrehajtóhoz, onnantól drasztikusan elkezd növekedni a tartozás, mivel minden hónapban rárakódik a késedelmi kamat és a behajtási költségek is. Ezért nagy hiba várni az adósnak az árverésre, mert egyrészt ott nyomott áron fog elkelni az ingatlan, másrészt folyamatosan nó tartozás, sajnos még az is előfordulhat, hogy annyira megnő, hogy a befolyt összeg nem elég a tartozásra.

Sokkal jobb saját magad árulni a házat piaci áron, ha nem tudod fizetni a részleteket és önként kifizetni az adósságot, mint várni a végrehajtót.

dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Nem tudom ez változott-e érdemben az interneten való kötelező hirdetéssel. Ha valaki tud erről bővebbe, kérem ossza meg."


Érdekes. Kapott egy választ "valakitől" érdemben, erre nem tetszett valakinek.

dec. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!