Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír: dec. 21-én vásárol...

Állampapír: dec. 21-én vásárolt 2033/I, veszteségmentes eladás a legkorábban?

Figyelt kérdés

Dec. 21-én vásároltam 2033/I állampapírt.

Ha nem szeretném megtartani, hanem a legkorábban el szeretném adni, mikor jöhetek ki belőle veszteség nélkül, azaz az 1%-ot mikor dolgozza le?

Abban bízok, hogy január körül megjelenik olyan állampapír, amely előbb fizet kamatot - még ha alacsonyabbat is - mint ez a 2033/I



dec. 28. 16:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést, 2032/I amiről szó van.
dec. 28. 16:14
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
a napok száma, amit keresel =365/kamat
dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Itt nem 365 hanem sokkal hosszabb, mert 2025 évben fizet először kamatot, addig nem.
dec. 28. 16:47
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Miért vettél, ha fogalmad sincs, hogy működik?

Vételkor kifizetted az addig időarányos kamatot is, eladáskor megkapod az addig időarányos kamatot is (ami több, mint amennyit kifizettél vételkor), plusz buksz egy 1%-ot.

dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a régi miképpen működött, tudtam. Hogy az újat el kell majd adnom azt nem.
dec. 28. 16:56
 6/17 A kérdező kommentje:

"9,9%-ot fizet egy év alatt."

2025 márciusig nem fizet semmit.


A stílus maga az ember.


Sikerekben gazdag, békés, boldog új évet kívánok és azt is, hogy a frusztrációdat máshol vezesd le.

dec. 28. 17:25
 7/17 krwkco ***** válasza:
90%

A kamatokat, hozamokat átszámolják 1 évre.

Ezért a 9,9%-os 2032/i az első kamatperiódus (2023. november 30-tól 2025. április 22-ig) leteltekor 13,8%-ot fog fizetni.

Ha később veszed meg, mint a kamatperiódus kezdete, akkor a névértékhez hozzáadják az addig összegyűlt kamatot és az lesz a bruttó eladási ár.

Ezért ameddig a tied a papír, arra az időre kapsz időarányosan beszorzott 9,9%-os kamatot.

Így teljesen felesleges eladni és másik ugyanolyan vagy rosszabb kamatozásút venni. Ha a kamatkifizetésnél előbb van szükséged a kamatnyi pénzre, akkor adj el annyit, amennyi kell, 1% veszteséggel. Még mindig jobban jársz, mintha az összeset eladod.

dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Most olvastam, hogy januárban megjelenik a FixMÁP, melynek ugyan részletei még nem ismertek, de gondoltam hátha jóval előbb fizet kamatot és esetleg jobban megéri, bár ráérnék gondolkodni ezen akkor ha majd a részletei ismertek lesznek.

dec. 28. 19:41
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
#7: amúgy pont rajtad látszik, mennyi értelme volt annak a megfelelési tesztnek, amit ki kellett töltened az értékpapírszámla megnyitásakor.
dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"#7: amúgy pont rajtad látszik, mennyi értelme volt annak a megfelelési tesztnek, amit ki kellett töltened az értékpapírszámla megnyitásakor."

A kommentjeidből sokminden látszik, rosszindulattal kevert frusztráltság.

Senki sem beszélt itt veled ilyen stílusban, mint amit megengedsz magadnak mással szemben.

Egyébként egyetlenegy olyan előző kérdést sem láttam, mint amire hivatkoztál, hogy "vissza kellett volna olvasni".

dec. 28. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!