Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amikor a bankszámlán 0 ft...

Amikor a bankszámlán 0 ft lesz hónapokig, akkor az előtte megkötött és fizetett (havi szinten levont) baleset biztosítással mi lesz? Elvész amit eddig befizettem vagy számlázzák és utólag ki kell fizetni?

Figyelt kérdés

A banktól semmilyen értesítőt sem kaptam

MBH bank (Budapest Bank MKB Bank)



dec. 30. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
¯\_(ツ)_/¯
dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krwkco ***** válasza:

"Elvész amit eddig befizettem vagy számlázzák és utólag ki kell fizetni?"

Az történik, ami a balesetbiztosításod szerződésében van a díjfizetés-elmaradás esetén. Hogy ez mi, azt nem tudhatjuk, mert nem tudjuk, hogy melyik biztosító melyik terméke.

Mindenesetre a banki számlád ebben nem játszik szerepet. Az a lényeg, hogy a szükséges pénz nem jut el a biztosítódhoz.

dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha más módon fizeted tovább a biztosítást semmi sem lesz. Ha nem, akkor idővel felmondják a szerződést, az összegyűlt tartozás pedig át lesz adva követeléskezelőknek.
dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A biztosító jellemzően csak rendezett díjjal fedezett időszakra áll kockázatba. Ha elmarad a díj, megszűnik azonnal a kockázatviselés is.
dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerzodes mit ir?
dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A bankszámlavezetésnek van havi díja? Ha van, akkor inkább tegyél pénzt a számlára, mert ha a mínuszba mész (és nincs folyószámla-hitelkereted), akkor a bank elkezd büntetőkamatot számolni és nagy eséllyel még levelezni is, amire felszámít mindenféle monitoring díjat.
dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5 Szerződés nincs erről amit aláírtam volna

6 Nem tud mínuszban lenni, ez nem hitel kártya


Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt és segítetek

dec. 31. 00:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Éppen azért fog monitoring eljárást indítani a bank, mindenféle párezer forintos felszólítólevelekkel, mert a bankszámlavezetési díjjal mínuszba mentél, úgy, hogy nincs engedélyezett hitelkereted.
dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerződés meg biztosan van. Szerződés nélkül ki milyen kockázatot vállal baleset esetén? Valaki majd mond valami és jó lesz az úgy alapon?

De ha nincs szerződés, akkor ki tudja megmondani és mi alapján? Itt biztos nem lesz senki aki ezt így tudni fogja.

dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Telefonról hívtak fel és akkor kötöttem meg,

papír alapú szerződés nincs róla

jan. 1. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!