Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy működik a shortolás?

Figyelt kérdés

Valószínűleg privátban jobb lenne, mert az a tapasztalatom, hogy egy magyarázat alapján ezer kérdésem merül fel, és furcsa lenne itt nyilvánosan üzengetni, hogy és ez hogy van és az hogy van?

Annyit hallottam a shortolásról, hogy veszel egy értékpapírt, ezt eladod valakinek, aztán amikor csökken a papír értéke akkor visszavásárolod és eladod annak akitől eredetileg vetted ugyanazon az áron.

Csak azt nem értem ebben az egészben, hogy ki az a hülye aki így ad el értékpapírt, hogy ha csettintesz akkor visszavásárolják ugyanazon az áron amin eladták?

Most ez amit leírtam valószínűleg baromság, nem így működik a shortolás csak az amit hallottam kb. ez volt, de egyszerűen nem tudom megérteni, hogy működik ez, akármennyire is próbálok utánaolvasni. Ezért próbálok segítséget kérni itt, aztán kiderül, hogy találok-e.


dec. 30. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Számtalan youtube videó van ahol lépésről lépésre elmondják, hogy miről szól és hogyan működik. Ha ezeket képtelen vagy felfogni akkor kössz én nem élnék a lehetőséggel, hogy egy nehéz felfogásúnak az "ezer kérdésére" valaszolgassak privátban... ha a shortolás általános megértése is meghaladja a kompetenciáidat akkor teljesen feleslegesen pazarolnám az időmet.


Javaslom hogy nézzél meg tutorialvideókat a témában és ha azok után nem világos valami akkor tedd fel a kérdésedet nyilvánosan

dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Így mukodik. Tudod a piacon mindig vannak vevok es mindig vannak eladok, ok versenyeznek azert hogy az arat fenntartsak azon a szinten ahol epp van. A short meg igazabol ugy mukodik hogy jobb tozsdeken a tozsde fizet a reszvenyesekert azert ha ok belemennek abba hogy shortolhato legyen a reszvenyuk. A kis tozsdeken persze te automatikusan feljanalod a reszvenyeid...
dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül értened ezt a dolgot, különösen azért mert kisbefektetőként / kiskereskedőként “nem illik” részvényeket shortolni. Short esetén nem felvállalható ugyanis a kockázat mértéke. (Százmillióval is “kisbefektető” vagy.)
dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
61%

"Valaki el tudná magyarázni, hogy működik a shortolás?"

A shortolásnál előbb történik az eladás és utána a vétel. Ha közben lemegy az árfolyam, akkor a shortolónak nyeresége lesz.

Technikailag részvénykölcsönzéssel valósítják meg. (A kölcsönzésért az idő hosszával arányos díjat kell fizetni.)

dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Úgy működik, hogy eladod a papírt, majd később mikor jónak érzed vissza veszed az adott papírt. Nyilván nem nehéz rájönni, hogy itt az árfolyam csökkenésből fog nyereséged keletkezni.


Viszont ha már kérdezed, akkor neked valószínű sehogy se kéne ezzel erőlködnöd, mert elégé kemény ám a díja az értékpapír kölcsönzésnek ami a shorthoz kell...

dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!