Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki tavaly vett fel lakáshitel...

Aki tavaly vett fel lakáshitelt, az elindítástól számítva mennyi idő múlva adta meg a bank a pénzt?

Figyelt kérdés
És minden esetben kimegy a bank értékbecslője felbecsülni a lakást? Valakivel előfordult, hogy kevesebbre értékelték a lakást, mint a vételár?

jan. 6. 20:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Bármilyen saját tapasztalat is érdekel.
jan. 6. 20:52
 2/7 anonim ***** válasza:
kb 1 hónap múlva folyósítottak volna, de az eladónak több idő kellett. Így 3 hónao volt (OTP)
jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel kb. 2 hét volt mindenestől. Szerintem manapság minden esetben kimennek becsülni. A miénket alábecsülték, de nem volt gond, tudtuk hogy így lesz (családi ház, egy helyiség nem szerepel a vázrajzon, amit így nem számoltak bele).
jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még írjatok!

A bank értékbecslése az egész folyamatban időben kb hol van? Az is érdekelne, hogy mi van akkor, ha a bank alulértékeli az ingatlant, és nem ad(na) elég hitelt? Addigra már szerződve van a dolog, nem? Akkor minden vissza, vagy hogy?

jan. 7. 12:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy kb hány %-kal becsülték alá?
jan. 7. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemész a bankba, beadod az igényt, kitöltötök minden papírt, majd egyszercsak jön az értesítés, hogy elfogadták, mehetsz szerződni. Az igénybejelentés után van értékbecslés, a bírálat része, hogy az ingatlan terhelhető-e és ha igen, mennyivel. Mire az igényedet benyújtod, már lennie kell adás-vételinek természetesen.

Ha a bank nem ad elég hitelt, az kellemetlen. Ha nem tudod honnan előteremteni a különbözetet, akkor buktad az egész ügyletet, az ingatlan foglalójával együtt. Ezért érdemes előminősítést kérni és előzetes értékbecslést mielőtt aláírod az adásvételit. Van valamennyi költsége, de inkább ez, mint a bukás és általában visszafizetik, ha tényleges igény lesz belőle.

Néhány belemennek, hogy szerződésbe kerüljön, hogy ha nem kapsz elég hitelt, nem bukod a foglalót, de szerintem ez a ritkább.

A mi ingatlanunkat kb. 10%-kal becsülték alá, nm arányosan. Nálunk ez azért nem okozott gondot, mert egyrészt tudtok, hogy ez kb. így lesz, másrészt meg mert a vételár 12%-át igényeltük csak hitelként, így még a csökkentett értéken is bőven belefért. 3 voltam

jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 hónap... Unicredit sajnos veszedelem mennyire lassú. Sosem az én hibámból csúszott a dolog, mindig azonnal mentem, adtam be a papírokat és intéztem mindent. Cserébe jó a kamat. Nem derül ki, hogy az értékbecslő mennyire becsüli a lakást. Ez is egy vicc, én fizetem az értékbecslőt és nem mond nekem semmit mert a bank megbízásából van jelen.
febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!