Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartós befektetési számlát(TBS...

Tartós befektetési számlát(TBSZ) megéri létrehozni OTP banknál 5-10 milliós nagyságrendű megtakarítás esetén?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor TBSZ-nél elérhető az évi 17-18%-os kamat is?

jan. 7. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A hozam merteke a te befektetesedtol fugg. A tbsz azert jo, mert 5 ev utan adomentes.
jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha neked elég, hogy csak a magyar tőzsdén kereskedhetsz, meg az OTP termékeit veheted, akkor talán. Ha szeretnél belépni a nemzetközi piacba, és nem akarsz ezért az OTP-nel havi 3K-t fizetni, akkor nem.
jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az első válaszoló is utalt rá, valamit nagyon félreértesz kérdező. A TBSZ az nem egy megtakarítási/befektetési eszköz, hanem egyszerűen egy számlatípus, amihez adókedvezmény kötődhet. A hozam mértéke azon múlik, hogy milyen eszközt tartasz a számlán és nem azon, hogy az TBSZ számla-e.
jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

TBSZ-re ezeket szokták ajánlani a költségek miatt:

Erste értékpapír számla

K&H értékpapír számla

Interactive Brokers

De lesz a Ligthyear-nél is hamarosan TBSZ

jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"Ha jól tudom, akkor TBSZ-nél elérhető az évi 17-18%-os kamat is?"


Tudom nem fogod elhinni, de tényleg nem bántásból írom, hogyha ennyit tudsz a TBSZ-ről, akkor inkább maradj az állampapírnál (PMÁP például). Hidd el jobban fogsz vele járni.


Ha az összes befektetni való pénzed max 10 millió, akkor tartsd likvid és biztonságos eszközben, ne a hozamot kergesd.

jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Röviden nem. Az OTP az egyik legdrágàbb amit vàlaszthatsz. Azt meg ugye tudod hogy a TBSZ szàmla nem fizet kamatot?
jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a kérdezö nem érti hogy pontosa mire való a tbsz, és hogy müködik.
jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 prettygood44 válasza:
48%
A Lightyear-nél ingyenes a TBSZ nyitása [link]
jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Előzö neked fizetnek érte hogy minden kérdés alatt ezt reklámozod?
jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!