Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy nem túl nagy értékű...

Van egy nem túl nagy értékű ingatlanom, amit el szeretnék adni, van erre mód?

Figyelt kérdés

Tehát ez egy eldugott faluban egy présház 1000m2 akáccal, vadkomlóval, meg tüskés mindenfélével benőtt dzsindzával, kb 3milliót ér, el szeretném adni, és egy régi jóbarátom meg szeretné venni, csakhogy nincs ennyi pénze egyben, személyi kölcsönök pedig jelenleg brutál kamattal vannak.

Ha nekem nem sűrgős ez a pénz, van arra mód, hogy valahogy persze rendesen szerződéssel, de hogy kamatmentes részletre eladjam neki? Le lehet ezt papírozni? pl 5évre havi 50esével...



#eladás #hitel #magán hitel
jan. 7. 22:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért vagy saját magad ellensége...? Vegyen fel szépen hitelt.
jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mert ténylegesen jó barátom, nekem meg csak teher az a telek
jan. 8. 00:08
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

#1

Nem hiszem, hogy saját maga ellensége. Tényleg nem kell neki, de nyerészkedni se akar rajta.

jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Az egyik ilyen "baráti" megállapodásból az lett, hogy meghalt, és senki nem tudott a tartozásáról és be kellett nyelnem. A másik évekig ígérte, hogy néhány hónap múlva tud fizetni. Elengedtem neki, de azóta is kér többet. Nem adok már...
jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Kamatmentesen? Infláció?
jan. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Hát a magad védelme érdekében nem szabad birtokba adni, amíg meg nem kapod a teljes vételárat.


Amire gondoltok, az a lízing lehet (bérlés és vétel közötti megoldás), ezt bankban érdeklődjétek meg, hogyan lehetne megcsinálni.

Engem is érdekelne amúgy, mit mond a bank!

jan. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Tulajdonjog fenntartással maximum. Ez annyit jelent, csak akkor adod írásba a tulajdonjog átírásához a hozzájárulásodat, ha a teljes összeget kifizette.

Beszéld meg a kivitelezhetőségét egy ügyvéddel. Nem biztos, hogy évekig fent lehet tartani így egy földhivatali bejegyzést széljegyen. Ha jól emlékszem, maximum 1 év a korlát. Én vettem már így ingatlant, de nem évekig vártam a pénzre, hanem "csak" 6 hónapot. Amikor a teljes összeget megfizette, akkor írtam csak alá azt az iratot (ügyvéd szerkesztette), hogy hozzájárulok a tulajdonjog átírásához. Addig széljegyen szerepelt az adásvételi szerződésünk a földhivatalnál. Ha nem fizette volna meg határidőben a teljes összeget, hiába kötöttünk adásvételi szerződést, a földhivatal visszautasította volna az ő tulajdonjog bejegyzési kérelmét.

ÜGYVÉD! mielőtt bármit teszel, vagy aláírsz...

jan. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

"Én vettem már így ingatlant"


Javítom: Adtam már el így ingatlant. :)

jan. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

"pl 5évre havi 50esével..."

Ez bérleti díjnak reális, de nem jár vele tulajdonjog.

10% fölött van a jegybanki alapkamat, tehát 5 év alatt 3x 1,12 x 1,12 x 1,12 x 1,12 x 1,12 amit veszítesz. Tartozásnál a jegybanki alapkamat 2-5-szöröse a szokásos késedelmi díj, szóval min. az évi 24%-kal kalkulálj, ha nem akarsz veszteséggel kijönni ebből = részben ajándékba adni ezt a házat.

A reális vételárat nem fedezi, amit mondtál, tehát az 5 éven át 12x50 000 Ft.


Szerintem először egy értékbecslést csináltassatok!

jan. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok menőzni tényleg, de az angol fizetésem mellett, pont leszarom mennyit vesztek inflációval meg ilyesmikkel. Konkrétan másfél havi bérem.
jan. 8. 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!