Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy nem túl nagy értékű...

Van egy nem túl nagy értékű ingatlanom, amit el szeretnék adni, van erre mód?

Figyelt kérdés

Tehát ez egy eldugott faluban egy présház 1000m2 akáccal, vadkomlóval, meg tüskés mindenfélével benőtt dzsindzával, kb 3milliót ér, el szeretném adni, és egy régi jóbarátom meg szeretné venni, csakhogy nincs ennyi pénze egyben, személyi kölcsönök pedig jelenleg brutál kamattal vannak.

Ha nekem nem sűrgős ez a pénz, van arra mód, hogy valahogy persze rendesen szerződéssel, de hogy kamatmentes részletre eladjam neki? Le lehet ezt papírozni? pl 5évre havi 50esével...



#eladás #hitel #magán hitel
jan. 7. 22:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Akkor meg minek ez az egész bohóckodás, miért nem adod inkább ajándékba neki a telket...? Több értelme lenne.
jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Ügyvéddel simán tudtok ilyen szerződést írni.
jan. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg nyűg és nem számít az a pénz sem, akkor ajándékozás, valamennyi adót fizetsz, azt pl. ő is kicsengetheti és le van tudva.
jan. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nyilván a kispénz is pénz, nem fogom nekiajándékozni, pláne mert olyan a személyisége, hogy amiért nem küzd meg, azt nem is tudja értékelni. Pusztán segíteni szeretnék neki ezzel.
jan. 8. 07:49
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Oké. Akkor mi a kérdés...? Nem mersz felhívni egy ügyvédet...?
jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam ha már van itt egy üzlet, pénzügyek/ hitel topik, hátha van itt valaki aki rendelkezik valami ismerettel tanáccsal stb…
jan. 8. 08:35
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Tanács: Hívj fel egy ingatlaneladásban jártas ügyvédet. Ő tud majd eligazítást adni.
jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

Jogi lehetősége van, elég sok módon el lehet intézni az ilyet.


Amit tudnod kell, hogy a kockázat erősen a tied, ha mégsem fizet, akkor két problémával fogsz szembesülni:

- ér e annyit a pénz, hogy rámenjen a barátság, fogod e perelni a munkanélküli barátod

- te nem egy bank vagy jogászok és szakemberek tömkelegével, egy ilyen behajtásos sztori neked sok időbe, energiába, és pénzbe fog kerülni.



Ha mégis belevágsz, keress egy ügyvédet, és segít megfelelő szerződést csinálni. Ezt ne akard megspórolni.

jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem fogom perelni, 6évvel ezelőtti apukám haláláig azt sem tudtam, hogy létezik ez a telek, 17éve élek angliában, meghalt a apukám és örököltem, de kb ő sem járt soha ezen a telken, már ő is örökölte. Arról meg nem is beszélve, hogy Tolnamegye egy totál eldugott szegletében van, távol kb mindentől…

Haverra nagyon rájött a “vidéken újrakezdés” azt hiszi, hogy neki ez jó… de ismerem annyira, amit életében alátettek, azt soha nem becsülte meg, uh az ő érdekében nem adhatom csak úgy neki, pedig igazából pont leszarom. 5éve Magyarországon sem voltam, már nincs kihez hazamenjek.

jan. 8. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!