Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit csok tamogatást kell...

Toros kérdése:

Mennyit csok tamogatást kell visszafizessek?

Figyelt kérdés
3 éve vettünk fel 1 430 000 csok támogatást 2 gyerekre, plusz 10 millió csok támogatott hitelt. Most van 1 gyermek. Visszafizetném a csok támogatást és a hitelt átváltanám, hogy ne legyen csok a lakáson.A hitelből még 8,8 millió van hátra. Kb mennyit kellene visszafizetnem? 2-3 millió körül számoltam, a bankban nem tudták, kérelmet küldtek tájékoztatásra...

jan. 13. 18:18
 1/9 A kérdező kommentje:
5% büntető kamatra is szamítanom kell?
jan. 13. 19:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen
jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
830E Ft-ra kell éves 5% késedelmi kmatot fizetni és a teljes 10M hitelre bukod a kamattámogatást és arra is kell késedelmi kamatot fizetni. Még a hónap is számít, mikor vetted fel, mert az kamat képletben az ÁKK ettől függ.
jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, ahogy #3 írja, én most fizettem vissza. a bankosnál kell kezdeni, majd ha ott mindent visszafizettél, es megkaptad az igazolást, a kormányhivatalt keresd fel (nem kormanyablak!). Én emailben és e-papiron inteztem ezt a részét.
jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok volt az 5% büntető kamat? Milyen összeget kellett visszafizetni és hány év után? Nem tiszta nekem ez az 5% büntető kamat, hogyan számolják
jan. 14. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Évi 5%. Mindent azonnal kell visszafizetni, a késedelmi kamatra kérhetsz méltányosságot.

De nem is ez lesz a sok, hanem a kamattámogatás 10M tőkére. A CSOK hitelek "normál" kamatánál elég vastagon fogott a bankok ceruzája. A kamattámogatást mindenképp azonnal vissza kell fizetni.

jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem az 5% büntető kamat lesz a sok a CSOK-ra, hanem a kamattámogatás, amit a 10M hitelre jogosulatlanul vettél fel, mivel az csak 2 gyerekre jár.


Bár nem csodálkozom, de mindig elkeserít, mennyire nem vagytok képben, mit írtok alá igényléskor. Már akkor is tájékoztattak, mi várható, ha nem teljesül a gyerekvállalás, csak hát ezek szerint akkor se értetted, de nem baj, kell a pénz, hát aláírom.


Tényleg nem bántásból írom, de valahol itt kezdődne a felelősségvállalás, legyél képben már IGÉNYLÉSKOR, mi lesz, ha nem születik gyerek és ne utólag keresd a válszokat.

jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztük a bankban amikor aláírtuk és a legszomorúbb, hogy ott sem tudták ezt. Azt mondták, hogy ha nem teljesül a 2 gyerek, akkor a támogatást vissza kell fizetni, plusz azt a részt a hitelből, amennyivel olcsóbb a havi törlesztő részlet. Ilyen összegekről szó sem volt.
jan. 14. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
HM.... Ez tényleg szomorú, de látod, ez is meggyőzött arról, mennyire fontos egy jó hitelszakértő már az igényléskor. Saját ügyfélnek én ki szoktam számolni, kb mire számíthat, de nyilván azért, mert én adtam be a kérelmét, így üzletileg is így etikus.
jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!