Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél melyik jövedelme...

Lakáshitelnél melyik jövedelmet nézi a bank?

Figyelt kérdés
A hivatalos jövedelmem bruttó 410 ezer forint, ami nettóban ugye kb 270 ezer… Viszont a munkahelyem utal kb 350-400 ezret ettől függetlenül a számlámra minden hónapban. Akkor én a 350-400 ezres ázlagban átutalt fizummal számolhatok? 350 alatt még sosem utalt csak felette. Vagy a hivatalos 270-es papírformát fogja figyelembe venni?
jan. 17. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Edes Istenem..


Az utalt beredet nezi.


Azert nem a bruttot mert abban nincsenek benne a kotelezo levonasok.

Azert nem a szerzodes szerinti brutto nettojat mert abban nincsenek benne a potlekoky egyeb berek es kedvezmenyek.

jan. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akármilyen címszóval írtam be itt és googlén sehol nem írták le egyérteműen azért kérdeztem. Én is így gondoltam de annyi abszurd dolog van nem lepne meg ha nem így lenne.
jan. 17. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A munkaszerződésedhez amúgy sincs köze.

Ami a számládra érkezik minden hónapban munkabér címszó alatt, az a releváns.

jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Raadasul annak az atlagat nezi. Mondjuk az utolso 3honap esetleg fel ev.

Mert lehet hogy minden honapban 300kt keresel egyikben meg 400at mert kapsz vmi teljesitmeny bonuszt es van tulorad amit elszamolnak. Ebben az esetben nem lenne okos a 400zal szamolni.

jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van közül a szerződéshez mert a munkáltatóiba beleírják a bruttó bért is.

Amúgy beleírják az utolsó 3 havi utalást. Az utolsó 3nak általában a legalacsonyabb összegét nézik. CIB-nél személyi kölcsönnél tuti. Tehát ha utaltak az utolsó 3 hónapban :

250e Ft-ot

300e Ft-ot

500e Ft-ot


Akkor úgy számolnak, hogy 250e a havi jövedelmed.

Ez a CIB-nél így van tutira, vettem fel pár hitelt az elmúlt években és mindig így ment.

jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nalam az atlagot neztek az otpnel.
jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"A hivatalos jövedelmem bruttó 410 ezer forint, ami nettóban ugye kb 270 ezer… Viszont a munkahelyem utal kb 350-400 ezret ettől függetlenül a számlámra minden hónapban."

NAV liked this

jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Műszakpótlékok címen kapom tehát nem kell okoskodni köszi
jan. 17. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:

A bruttó 410 tehát az alabpéred és erre jön még rá a műszakpótlék, ami ugye ugyanúgy hivatalos, adózott jövedelem. Ergo a teljes átutalt összeget fogják nézni, hiszen az a hivatalos jövedelmed.


Mondjuk 350-400 ezerből nem tudsz túl nagy hitelt igénybe venni, mert a bevállalható 100-120 ezer az max 15 milliós hitelt jelent. Persze ha van hozzá 10 millió önerőd, akkor működhet.

jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
100-120 ezer? Én úgy olvastam a jövedelem fele terhelhető hitellel? Akkor ez nem igaz?
jan. 17. 10:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!