Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ilyen szituációban érdemes...

Egy ilyen szituációban érdemes lenne hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Vidéken élek saját lakás van és most nem olyan régen örököltem egy első rangu nagyvárosban egy kétszobás lakást. Jó csöndes környéken van, közel a bevásárlóközpontok, egy hatalmas park, nem főút mellett, így vidéki szemmel renben van.

Felújításra szorul kb 5-6 ezer euróba bele fog kerülni amíg rendben lesz teljesen.


Arra gondoltam, hogy amikor készen van akkor kiadnám bérbe majd hitelt vennék fel és vásárolnék még egy lakást, ami már nem szorul felújításra és azt is kiadnám. Így az egyik bevételből fizetném a hitelt a másikat meg ugye profitnak tudnám elkönyvelni.

30 évesen megérné belemenni ebbe? Ha a világot figyelem nagyon elbizonytalanmít a helyzet mert egyre több a konfliktus és tényleg nem tudom, hogy mi lesz holnap. Nem szeretném egy hitellel tönkretenni az életemet se, hogy csak azért éljek és dolgozzak, hogy fizetni tudjak. Jelenleg jó helyzetben vagyok csak ugye kellene kockáztatni. Ti mit kezdenétek ebben a helyzetben?



jan. 20. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
És ha csak az egyik ház lenne, akkor eleve csak bevételt könyvelnél el, nem kellene hitelt fizetni
jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Utana kell számolni, de talán olyan kamatot kell fizetni a hitelre, hogy a 2 lakás által termelt profitot csak a gyereked fogja már élvezni... te meg maradtál egy életen át a hitel fizetéssel.


+ ott a rizikó, hogy mi lesz, ha nem kapsz bérlőt, vagy akit kapsz az tönkre teszi a lakást, ott fizetned kell, kiesik néhány hónap lakbér, de a hitelt fizetni kell...

jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de így felhasználva az egyiket már két lakás lenne, jó hogy úgy jön ki, hogy a banknak fizetem én de úgyis az enyém lenne.
jan. 20. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem sok értelme.
jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha jól tudom, csak akkor a tied, ha már nincs rajta törlesztő. Addig a bank a tulajdonos. :)
jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolkodsz, én így csinálnám: felújítanám a lakást akár hitelből. De mivel berlőknek lesz, akik jó eséllyel nem vigyáznak rá, ezért nem luxuskivitelben újítanám föl, hanem amit muszáj. Pl. villanyvezetékek áthúzásán, biztosítéktáblán nem szabad spórolni. A vízvezetékek, fűtés is nagyon fontosak, hogy jól és stabilan legyenek megcsinálva. Kiadásra csak olyan lakást adnék ki, amiben nincs nyílt láng, ha gáztűzhely van, akkor átállnék villanyra. A többin lehet jobban spórolni, pl a fehér falszín sokkal olcsóbb és javítani is könnyebb. A beltéri ajtókat elég lefesteni, nem kell kicserélni. Ha parketta van, nem kell kiverni a padlót, elég felcsiszolni. Ha a csempe még jó, nem biztos, hogy le kell verni, ha amúgy tiszta érzést kelt a fürdőszoba. Olyan megfontolással vennék bármit, hogy legyen egyszerű, de stabil.

Ha kiadnám a lakást, addig nem vennék semmit, amíg ezt a hitelt vissza nem fizetem, és össze nem jön egy stabil 30%-os önerő. És akkor vágnék bele a következő lakásba. Így a hitelminősítésed is jobb, ha njncs rajtad másik hitel. Szerintem nagyon jól gondolkodsz, és nyilván a meggondolatlan, esetleg buta emberek bele tudnak bukni egy hitelbe, de ha ésszel veszed föl, mikor a másik lakásod is már stabilan jövedelmez, egy átgondolt konstrukcióval akkor nagyon kicsi az esélye, hogy belebukjál. Nyilván bérlőt is ésszel kell választani.

jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen ez működött, az ingyen pénz korában.

Ma már nincs ingyen hitel, a kiadásból meg aprópénz jön be.

jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!