Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PMÁP 2033/I kamatát melyik...

PMÁP 2033/I kamatát melyik állampapírba fektessem be? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a 2033/I-t már nem árulják. A lényeg, hogy viszonylag jó legyen a kamatozása, és ha hosszú lejáratú is, ne legyen magas a visszaváltási költsége.


Köszönöm szépen előre is.



jan. 22. 03:06
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

"PMÁP 2033/I kamatát melyik állampapírba fektessem be?"

Abba a PMÁP-ba, ami van: 2032/i. Annak a legmagasabb a várható kamata. És minél magasabb a kamat, annál kevésbé valószínű, hogy az állam magas árréssel gátolná az eladást.

Esetleg a 2026/U EMÁP jöhet még szóba, ha bízol a forint középtávú értékvesztésében. De ahhoz ki kell utalnod a forintot valahová, mert az államkincstár nem vált devizát.

jan. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
FixMÁP-ba
jan. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Vettem 2032/i-t.
jan. 22. 10:50
 4/7 A kérdező kommentje:

@1, Euróval nem merek foglalkozni, egyszer átváltottam rá a pénzem még 2006 körül és nagyon pórul jártam.

Félő volt, hogy esetleg bedől a forint, de ezzel szemben abnormálisan felerősödött, miközben az euróra alig fizettek kamatot a magyar bankok. Akkortájt történt a devizahitelesek kifosztása.

Nincs rálátásom, hogy a pénzügyi hatalmasságok "láthatatlan kezei" hogyan manipulálják a dolgokat.

Fogalmam sincs, hogyan lehetne kivinni, de még ha ki is vinném, valamikor vissza kéne hozni, és nem szeretnék folyamatosan azon aggódni, hogy mikor szükség lesz a pénzemre, melyen árfolyamon váltják vissza. Szóval forintban tartom.


Köszönöm szépen a tanácsot, vettem 2032/i-t.

Egy kisebb összegért, ami bármikor kellhet, DKJ-et vettem.

jan. 22. 22:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Ajánlom figyelmetekbe, hogy hamarosan 2032/I-t már nem lehet venni!


Ami helyette lesz, annak az első periódusa rosszabb, és nem látok előnyét.

febr. 1. 09:09
 6/7 A kérdező kommentje:
2032/J lesz helyette, úgy látom.
febr. 1. 09:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Kincstári ügyfélszolgálat nekem azt mondta, hogy 2032/I-t venni náluk a webes felületen legkésőbb 02.06-án 16:00 óráig lehet.
febr. 5. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!