Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bevont bankjegyek...

Külföldi bevont bankjegyek beváltása Magyarországon lehetséges?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a lejárt/bevont Forint bankjegyeket még vagy tíz évig be lehet váltani forgalomban levőre egy csomó helyen, na de mi a helyzet más valuták bankjegyeivel? Például pár éve vonták be a régi 100 és 200 Eurós bankjegyeket, ha például valaki most kap észbe hogy neki van és be szeretné váltani forgalomban levőre, az Magyarországon megteheti ezt valahol? Bár mivel EU-tagok vagyunk az Euró egy dolog de mi a helyzet más bankjegyekkel?

jan. 30. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

A magyar központi bank csak a magyar pénzekkel foglalkozik. Külföldieket a saját országuk központi bankja váltja be.


Vagy ha találsz valami random csókát aki átveszi, bár az nyilván jutalékkal tenné.

jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krwkco ***** válasza:
74%

"be szeretné váltani forgalomban levőre, az Magyarországon megteheti ezt valahol?"

Idegen, lejárt bankjegy cseréjére nincs intézményi lehetőség Magyarországon. De a www.tichichange.hu a lejárt valutát is átváltja forintra. Többnyire némileg csökkentett árfolyamon.

jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy lehetséges.
jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem vontak be semmilyen 100 és 200 euróst, csak új dizájnos pénzeket csináltak, a régiek is úgyanúgy használhatóak mind nevértékükön. Aminek a gyártását megszüntették az csak az 500-as. De ami forgalomban ugyanolyan fizetőeszköz maradt az is.
jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
*forgalomban van
jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4 Akkor félre értettem, azt hittem bevonták a régebbieket.
jan. 30. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem, csak új mintásat csináltak.
jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt olvastam hogy az EU direkt nem is tervezi egyhamar lecserélni őket, egyrészt mert maga a csere is hatalmas pénzbe kerülne másrészt az embereknek is macera a kp miatt harmadrészt plusz környezetterhelés lenne.
jan. 30. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
pontosan.
jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Viszont gondolom több évtized után csak sor kerül majd a cserére. Vagy helyette marad ugyanez csak folyamatosan frissítik a bankjegyeket? Régi példányokat bevonnak újakat gyártanak.
jan. 30. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!