Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 6 hónapig szeretnék havi 300...

6 hónapig szeretnék havi 300 ezret megtakarítani. Mibe érdemes fektetni vagy mit érdemes vásárolni, hogy végül az 1,8 millióra még pár ezer/tízezer kamat is legyen?

Figyelt kérdés

Fixen fél évig szeretnék megtakarítani egy adott cél érdekében, de közben szeretném ha egy picit fialna is.

Mit ajánlanátok? Diszkont kincstárjegy? Állampapír? Kb. mennyi kamatot lehetne rá a legjobb opcióval elérni?

Előre is köszönöm a segítséget és válaszokat.



jan. 31. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A legegyszerűbb ha mindig megveszed azt a DKJ-t, ami akkor jár le mikor szükséged lesz a pénzre. Így saccra lesz kb. 30-40 ezer közötti kamatod a jelenlegi kamatszintek mellett.
jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én kincstárjegybe tenném. Kinézel egy fél év múlva lejáró sorozatot és minden hónapban veszel belőle. Technikailag az ugye nem kamatozik, de most kb 6,5% éves hozamok vannak. Ha átlag 3 hónapig tartod benne a pénzed, akkor kb 30 ezret nyersz vele. Valószínűleg a következő hónapokban csökkennek a hozamok, így valamivel kevesebb lehet a végén.
jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Ennyire renyhe vagy, hogy nem bírod megnézni az elérhető állampapírokat, dkjket, és elvégezni egy pofonegyszerű szorzást?
febr. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Én kincstárjegybe tenném. Kinézel egy fél év múlva lejáró sorozatot..."

És hol vennél ilyen kincstárjegyet? Az államkincstár csak a friss, egyéves lejáratúakat kínálja eladásra.

febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

#2

Illetve vissza az egész. Te (#2) is DKJ-ra gondoltál, nem egyéves állampapírra.

A DKJ valóban a legegyszerűbb megoldás. 3 hónapig PMÁP-ot venni és utána DKJ-t az egy kicsit többet hoz, ha marad az 1%-os visszaváltási veszteség. De nem sokkal. (Kb. 2800 forinttal.) De ez csak elvi lehetőség. Nem éri meg a bonyolítást.

febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy hol vesz? Mondjuk a webkincstárban vagy a mobilkincstárban.
febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

#6

Visszavontam már a 4-es hozzászólást. Mivel csak kincstárjegyet írtál és nem diszkont kincstárjegyet, ezért félreértettem. DKJ-t tényleg lehet venni kb. 1 hónap és 1 év közötti lejáratokra. Azokat, amik éppen vannak készleten.

febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!