Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent, ha a DiákHitel...

Mit jelent, ha a DiákHitel Direkt applikációmban az “adategyeztetés” státuszt látom?

Figyelt kérdés

Ahogy gondolom, ellenőrzik az aktív hallgatói jogviszony meglétét. Az “adategyeztetés” státusz megjelenése után körülbelül mikorra számíthatok az összeg kiutalására?

Fontos lenne sajnos. Nagyon köszönöm annak, aki tud ebben segíteni.



#diákhitel #DH #folyósítás #Diákhitel Direkt #DH1 #szabadfelhasználásúdiákhitel
febr. 1. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az adategyeztetés státusz >>eltűnésétől<< kezdve vannak ismert határidők.


[link]

febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már folyósítható lesz a státusz, onnantól 10 munkanapon belül történik utalás.
febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
febr. 1. 17:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintetek lesz FIR leállás?
febr. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ma reggel tudtam bejelentkezni aktív félévre, kíváncsi vagyok, mikor jön a februári. Szeptemberben nagyon későn jött. 😕
febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
erdekes, hogy hetfo ota aktiv vagyok, FIRben a tavaszi felev, ellenben a DH statuszom adategyeztetes alatt van. holnapra, legkesobb pentekre vartam volna egy folyositast, hiszen a DH elviekben napi szinten csekkol
febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Próbálok a segítségetekre lenni, mert azóta egyeztettem velük telefon. Kedves utolsó! Valóban napi szinten csekkolnak, és amint megkapták az egyetemedtől a jogviszonyod, át fog állni folyósíthatóra a státuszod. Akinek a folyósítható státusz látható, annak az egyeteme már jóváhagyta az aktív jogviszonyt, nekik már ezen a héten utalnak. Akiknek az adategyeztetés státusz áll fent, azoktól még nem kapták meg az aktív hallgatói jogviszonyokat, nekik 15-én kezdik a folyósítást. A FIR-ről sajnos nem tudok nyilatkozni, de a DH Központ-tól ezt az információt választ kaptam.
febr. 7. 14:07
 8/14 A kérdező kommentje:
információt, választ *
febr. 7. 14:11
 9/14 anonim ***** válasza:
# kedves kérdező, azt nem tudod esetleg hogy azok is kapnak akiknek a kötött már folyósítható, de a szabad még egyeztetés alatt van? mert sok embernél szintén ez a felállás és valaki már így is kapott elm.
febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Múlt hét csütörtök óta folyósítható a DH1, azonban a mai napra sincs nyoma az utalásnak eddig.
febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!