Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha beteg gyermek születik a...

Ha beteg gyermek születik a babaváró hitel teljesítésére mik a lehetőségek? (Részletek alább)

Figyelt kérdés

Nagyon kényes, szomorú kérdés lesz.

Sajnos genetikai rendellenességgel jött világra a gyermekünk. Közepes-súlyos értelmi fogyatékossággal járó betegseg, amely sajnos folyamatos ápolást fog igényelni egész életében.

Most 8 hónapos. Hetek óta tudjuk a diagnózist, de hónapok ota megy a találgatás az orvosok részéről, és én már egy ideje biztos voltam benne, hogy valami nagy baj lesz. Nagyon körültekintő voltam a terhesség alatt, minden lehetséges tesztet megcsináltattam..sajnos mégis kijött egy olyan rendellenesség, ami megmásíthatatlan, és kőbe vésett. Most az érzelmi részét hagyjuk, nagyon nehéz, pokoli, de más dolgokon is gondolkoznunk kell. Van egy egészséges testvére és ő már így is nagyon megsínylette az elmúlt hónapokat. Tulajdonképpen a kicsivel születése óta gondok vannak. Orvosrol orvosra, kórházról kórházra jártunk, járunk vele. És ezzel sajnos nincs vége, milliószor eszembe jut, hogy a testvére íg is kap majd egy plusz terhet, ha mi már nem leszünk.

Tudom, hogy nagyon sok ember vállalja a beteg gyermek ápolását, gondozását, de mi már rég beszélgetjük, hogy mi lesz ha.. és most ott tartunk hogy a “ha” màr nincs. Bármennyire is nehéz ezt kimondani, mi nem szeretnénk mindennap ezzel szembesülni, nem szeretnénk mindenről lemondani, és én mint az anya nem szeretnèk évekig itthonápolásin lenni. Mert sajnos erre lenne szükség. Aki azt írja, hogy az ilyen nem is anya..az kérem ne ítélkezzen, a poklok poklát éltük már meg..a mélydepresszióból álltam fel, és így is minden nap vívódok a dolgok helyességének megítélésével. A döntéssel..mindennel.

Az ő esetében sajnos nem jön szóba sem iskola, sem ovoda.

Felvettem már kapcsolatot otthonokkal (kettővel igazából). A szakvéleményt biztosan megadják, amely alapján mehet, hiszem a betegség le van írva sajnos feketén fehéren. Már most is látszik mennyire elmaradt a vele egykorúaktól.

Ha egy ilyen otthon mellett döntünk maradhat a gyámságunk alatt, de bizonyos költségért ők ott vállalják, nevelik, ellátják.

A szülői jogokról lemondani nem fogunk, mert így legalabb tartozik majd valahová, valakikhez. De úgy érezzük hogy nem tudjuk és nem szeretnénk az életünket teljesen romba dönteni. Már îgy is töbkrementünk ebben a 8 hónapban. 😞

Nagyon sok a vívodásunk minden nap... valószínüleg nagyon rosszul jön ki, hogy erről kérdezek, de nyilván egy ponton túl az ember azért gondolkozni is kezd..bevallom eddig sokszor ahhoz se volt kedvem.. mégis tudni szeretném, hogy ilyen esetben mi a hekyzet a babaváró hitellel? Nálunk ugyanis vele teljesül a kamatmentesség feltétele.

Ha kell, be tudjukfizetni a büntetést is természetesen. De a gyermek vikágra jött, csak sajnos minden körültekintés ellenére sérült lett. Ez számunkra egy tragédia, és nem tudom mik a következmények ha nem velünk, nem nálunk nevelkedik.


febr. 2. 04:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igen és még annyi, hogy Természetesen több gyermeket nem fogunk vállalni.
febr. 2. 04:07
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Átolvastam a jogszabályt, nem találtam kivételt erre vonatkozóan.


Próbáljatok olyan intézményt keresni, ami leigazolja, hogy fejlesztést végeznek és tanulmányi céllal lakik ott a gyerek. Meg egy erre specializálódott facebook csoportban feltenném a kérdést inkább.

febr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek születése volt a feltétel. Teljesült.


Egyébként ne hibaztassatok magatokat! Teljesen normális a viselkedesetek. Az evolúció úgy működik, hogy az életképtelen utódok elhullanak.

Nincs nagyon példa arra ezen a bolygón, hogy valamelyik fáj terhelné a populációt olyan egyedekkel amik folyamatos ápolást igényelnek.


Ez az emberiség esetében sem volt általános.

Még a harmincas években is sok volt a gyerek halandóság, és ezek egy része nem véletlen baleset volt...


Szóval nem vagytok rossz emberek. Pusztán a természet szabályai viaskodnak bennetek a kereszténység által kitalált szabályokkal...

febr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így nem lehet gond a hitellel hiszen megszületett. Borzalmasan nehéz lehet ez és a gyomrom összeszorult úgy hogy itt fekszik a kezemben a 9 hónapos fiam. Fájt végig olvasni is nemhogy átélni. Kitartást nektek!
febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ott kérdezd meg,ahol a hitelt felvettétek. Ez egy nagyon speciális eset,nem hiszem,hogy itt a tutit biztosra megmondják, a banknál igen. Teljes együttérzésem,nagyon nagyon nehéz lehet most mindannyiotoknak. Én felkérésnék egy pszichológust,de lehet pszichiátert is,vagy gyász feldolgozó csoportot,szakembert (ez is gyász!)de ez már lehet kéretlen tanács.
febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Most ezért lehet megköveztek, de miből gondoljátok, hogy megéli a 3 éves kort?

Sok nem tápost is elvittek a lélegeztetőgépek vagy csak úgy a karma...


Melyik verziója lenne élhetőbb a jövőtöknek?

febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Mivel az vitathatatlan, hogy a gyereken is múlik, hogy élni akar-e?
febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A hitel szempontjából nincs jelentősége. A gyermek megszületett és a ti gyámságotok alatt marad. Senki nem kérdezi a későbbiekben, hogy a gyerek hol lakik. A CSOK-nál igen.
febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Valaszolók!

Nagyon köszönöm a válaszokat és hogy nem ítéltetek el bennünket. Rettenetesen nehéz helyzet valóban. Sajnos meg sem fordult a fejünkben, hogy az egészséges gyermekünk után ez megtörténhet. Egészségesen éltünk, sportoltunk, rendben voltunk. Pestre jártunk fel, a legjobb genetikushoz uh-ra, és semmi sem látszódott soha. Ezt azóta sem tudjuk teljesen elfogadni. :(

Természetesen majd megfelelő helyen is utána járunk, csak véleményt, tapasztalatot akartam gyűjteni. Ismeretlenül is köszönöm, hogy megértetek.

febr. 2. 10:30
 10/14 A kérdező kommentje:

Melyik verzió lenne élhetőbb?

Fiatalok vagyunk 34 és 36 évesek. A kislányunk, aki egészséges 4 éves. Borzalmas nehéz helyzet. De van a környezetünkben olyan család, ahol felneveltek beteg gyermeket. Mindenki ráment, az anya alkoholista lett, az apa sose volt otthon, a testvér azóta sem dolgozta ezt fel. Az édesanya meghalt és most a 35 éves felnőtt embernek kell otthont találnia a sulyosan fogyatékos testvérének. Ez nem csak azért nehéz mert felnőtteket nehezebb elhelyezni, hanem mert eddigi életében otthon tudott élni, nevelkedni. Hiába akadályozott, akkor is van szive, ért dolgokat.. a barátunk, akit sosem láttunk sirni, könnyek között beszélt róla, hogy ez az ő feladata lesz.

Én ezt nem kívánom sem magunknak, sem a gyermekünknek.

Azt tudom és érzem hogy ebbe bele lehet rokkani, bár már most is közel vagyunk hozzá :(

Sosem fogunk tudni ettől már amúgy semmfüggetlenedni. Minden este úgy hajtjuk majd álomra a fejünket, hohy tudjuk, ott van nélkülünk, pedig ennek nem így kellene lennie. Mégis ezt látom a magunk érdekében a legélhetőbb és legelfogadhatóbb megoldásnak.

febr. 2. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!