Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla hitelt nem fizetem...

Folyószámla hitelt nem fizetem vissza, mennyi ideig lehet minuszban?

Figyelt kérdés

Mit fog tenni a bank, ha minuszban marad? Mennyi idő után tesz valamit? -170 ezerben van, a hitelkeretemet már törölték, jövő utáni hónapban fog csak kiegyenlítődni...

Olyan is olvastam, hogy egyszerűen csak terhelik a kamattal a számlám, de akkor ennek nincs semmi olyan követelménye, hogy például behajtóktók kellene félnem?



febr. 2. 23:26
 1/7 A kérdező kommentje:
A múlt hónapban egyébként volt pluszban, de már három hónapja nem érkezett rá rendszeres utalás.
febr. 2. 23:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát nálam a probléma, hogy már a hitelkeretet is törölték, és mégis 170 ezer tartozásom van, ami nem lesz pluszban jövő egészen pontosan márciusig. (tehát rosszul írtam, mivel az egy hónap múlva lesz, a hitelkeretemet pedig ma törölték, így vészesen sok ideig nem lesz minuszban, viszont már múlt hónap óta úgy van, csak akkor még hitelkerettel.)
febr. 2. 23:38
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Addig van mínuszban, amíg csak akarod. Miközben mínuszban van, kamatozik, így a mínusz egyenleg egyre mélyebben mínuszba megy, amíg át nem lépi a hitelkeret összegét, amikor is felmondja a bank a szerződést nemteljesítés miatt. Nálad ahogy olvasom ez már eljött.

Innentől indul a behajtás. Először a bank fog próbálkozni veled, aztán ha ilyen nemreagálós sunyulós egyénnek tapasztal, akkor hozzácsap a negyedéves portfolioeladáshoz, amiben hozzád hasonló bedőlt hitelek ezreit csomagban elárverezi a követeléskezelőknek (OTP Faktoring / EOS Faktor / Intrum stb), akik még egyszer megpróbálnak adni egy esélyt neked. Ha továbbra is kuka vagy, akkor megy a fizetési meghagyás. Ebben már nem csak a hátralékos felmondott hiteled megfizetésére kötelez a közjegyző, hanem a közjegyzői díj, a követeléskezelő költségei, a késedelmi kamatok megfizetésére is. Ezek százezres tételek. Van 15 napod ellentmondani a fizetési meghagyásnak, ha ezt megteszed, akkor perré alakul, amit elveszítesz majd és így mindkét fél ügyvédjét is te állod. Már milliós tartozásnál vagyunk. Ekkor (vagy ha már ellent sem mondasz) megkezdődik a végrehajtás. A végrehajtó az egy újabb szereplő, akinek a díját, költségét szintén te állod. Ő képes a bankszámládat inkasszózni, a fizudból elvonatni, az ingóságaidat, ingatlanaidat elvenni és elárverezni amíg csak élsz vagy az időközben monstrummá hízott adósságaid ki nem egyenlítődtek.


Érdemes lenne tehát már most megegyezni a bankkal ahelyett, hogy lapítasz mint szar a fűben, de a döntés a tiéd…

febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De fizetési felszólítást mennyi idő után küldenek? Nincs akkor időm jövő hónapig?
febr. 3. 00:23
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha a bankkal egyuttmukodsz, akkor ajanlanak majd fel hitelesmento hitelt vagy valami hasonlot...
febr. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jövő héten mindenképp beszélek a bankkal, de ha jól értem, akkor el is kezdődik a behajtási folyamat ebben a hónapban, amennyiben nem?
febr. 3. 07:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként múlt hónapban ment minuszba a számlám, és jövőhónapban már ki tudom fizetni, így nem hiszem, hogy hitelmentő hitelt vetetnek fel velem.
febr. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!