Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolutnál létre tudok hozni...

Revolutnál létre tudok hozni a HUF számla mellett külön EUR számlát?

Figyelt kérdés
A Revolutban a "Számlák" gomb megnyomása után létrehoztam egy "Devizaszámla" típusú számlát (további lehetőségek a "Zsebek", "Közös Számla", Pro számla" és a "<18 számla" voltak), de az így létrejött számla IBAN azonosítója ugyanaz lett, mint a HUF-os számláé. Lehet olyan devizaszámlát csinálni, aminek külön IBAN-ja van? Avagy amikor ugyanaz a HUF-os és EUR-os számla IBAN-ja, akkor ha fizetek valahol Revoluttal (pl. külföldön), hogyan tudom meghatározni, hogy melyik számla legyen megterhelve?

febr. 3. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
bármilyen devizát létrehozhatsz. Külföldön azzal fizetsz, amiben vásároltál, ha van annyi pénz a számlán. Ha nincs, akkor azt terheli, amin van egyenleg, azaz váltani fog.
febr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De ha EU-n kívüli országban vásárolok, azaz nem EUR-ban, akkor hogyan adom meg, hogy az EUR-számláról költsön, illetve az EUR váltsa át a helyi valutára?
febr. 3. 06:32
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekem úgy szokta ha elfelejtem, hogy arról vált amin több a pénz. Amúgy bármikor kiválaszthatod bármelyik valutát fizetésre. Ha tuti akarsz lenni, hogy melyikről váltson, akkor kézzel átváltod.
febr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kezdő revolutosként ezt még nem látom, hogy hogyan kell csinálni. Feltételezve, hogy a HUF-os és az EUR-os számlán is van 10000 Ft-nak megfelelő összeg, amikor lehúzom a POS-on a kártyát (vagy virtuális kártyát) egy nem EUR övezetben, akkor hogyan, hol állítom be, hogy melyikről költsön.

Azt nem értem a Revolut számlánál, hogy létrehoztam egy EUR számlát (ahogy fentebb írtam) és nem különbözteti meg a Revolut IBAN számban, illetve kártyában sem (merthogy nem hoz létre külön kártyát) a két számlát. Egy hagyományos banki környezetben ez külön számlaszáma és külön kártya is, ezért ott egyértelmű tud lenni, hogy mikor melyiket használom.

febr. 3. 07:37
 5/6 anonim ***** válasza:
A fo devizanemet be lehet allitani. A bankszamla dolgot nem ismerem. Utalni nem szoktam. A penz rárakása vásárlás
febr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A revolut alapból - ha csak nincs a megfelelő pénzben már kész számlád, rajta összeggel - a forint számládról fog levonni és átváltani (feltételezve, hogy MO-iként regisztráltál. Ha már régióból akkor pedig alapból nem forint számlát hoz létre hanem annak megfelelőt és akkor onnan).


Ennek megváltoztatására jelenleg nincs lehetőség az appban, tehát maximum azt tudod csinálni, hogy az EUR számládon tartasz pénzt és a HUF számlán nem. Ez esetben az EUR számláról fogja levonni / átváltani az összeget. Vagy pedig előre létrehozol olyan pénznemben számlát amit fizeni szeretnél és előre átváltozd a kívánt összeget, mivel az elsődleges fizetés mindig az adott pénznem számlájáról történk amíg van rajta elég összeg.

febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!