Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám megszüntetni...

Hogyan tudnám megszüntetni ezt a havi bankkártyás levonást?

Figyelt kérdés

Szóval az történt 2 hónappal ezelőtt, hogy előfizettem egy magyar oldalon bizonyos oktató anyagokra, aminek díja havi 10 ezer ft.

Már az elején, amikor fizetés után beléptem az oldalra és megláttam a tartalmat egy kissé lehúzásnak éreztem, de gondoltam most már mindegy, van pár hasznosnak tűnő anyag, mondjuk ennyi pénzért írtó kevés. Írták azt is hogy bővülni fog, azóta kiderült hogy csak nagyon minimálisan.

Ekkor már le akartam mondani, viszont az oldalon nem volt ilyen opció!

Aztán arra gondoltam, hogy ezt a tízezret bizos havonta külön kell befizetni, nem automatkus levonás lesz,( mert ez sem volt teljesen egyértelmű a fizetésnél az elején) azért nincs is ilyen opció az oldalon.

Nos, kiderült hogy nem, mert most is levonták hónap elején szépen a tízezret.

És ami a legszebb, hogy pár napja már teljesen elérhetetlenné vált az oldal!

Volt még egy e-mail cím megadva az oldal alján, amire írtam korábban, mert volt valami kérdésem, persze nem válaszoltak rá, szóval gyanús, hogy ott sem tudnám lemondani, és amúgy is írhatnak akármit, attól még le tudják vonni a pénzt, mert ezek után én nem bízok már bennük..


Szóval a kérdésem, hogy mit tennétek ebben a helyzetben? A banknál nem tudom valahogy letiltantni ezt a levonást? Most e miatt tiltsam le a bankkártyámat és csináltassak egy újat, mert csak így tudok tutira megszabadulni tőlük?



febr. 4. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ez lehuzás. Soha nem szabad ilyenekre elöfizetni. Föleg bankártyával nem.
febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"Most e miatt tiltsam le a bankkártyámat és csináltassak egy újat, mert csak így tudok tutira megszabadulni tőlük?"


Igen, pomt igy.

febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Írj a bank ügyfélszolgálatának és kérdezd meg tudják e tiltani az automata utalást.
febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

#3 hol lattal utalast? Bankartyas terhelesrol van szo, amit vagy ugy lehet leallitani hogy lemondod a szolgaltatast, vagy ugy hogy letiltod a kartyat.


Ezert jo a virtualis kartya, mert annak nincs lemondasi koltsege.

febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

#4 Ahogy a bank be tud állítani automatikusan megújuló terhelést, így a leállítását is meg tudják tenni.


Érdemes volna az ügyfélszolgálattal beszélni.

febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Új bank, új számla, új kártya.
febr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

5: ebben az esetben nem a bank állítja be az ismétlődő terhelést, hanem a (nem egészen tisztességes) kereskedő indítja a már nála lévő kártyaadatokkal. Ezért kell a kártyatiltás.


Kérdező: tanulópénz, tiltsd le. Egyszer használatos virtuális kártya használandó minden online vásárláshoz, aminél szeretnéd a kockázatod maximalizálni abban az összegben, amit a képernyőn látsz. A fizetést követően a virtuális kártya azonnal használaton kívül kerül, ha valaki próbálja, akkor se tud újra ráterhelni. (Egyébként az ingyenes Revolutnak is van ilyene. Áttolom Revolut számlára a pénzt, fizetek az "eldobható" kártyaadatokkal, a tranzakció után a Revolut már ki is cseréli a virtuális online kártya adatait teljesen másikra, hogy a következő tranzakcióhoz megint legyen érvényes kártya. Két szempontból is véd: eleve elenyésző pénz van a Revolut számlámon, és a terhelés sem ismételhető a megadott kártyaadatokkal.)

febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
0%
A bankkal egyeztetés.
febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!