Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza szàmlàt kell nyitnom?

Deviza szàmlàt kell nyitnom?

Figyelt kérdés
Forint alapú bankszàmlàrol szeretnék eurót vàltani, nyissak egy deviza szàmlàt ugyanitt? Melyik àrfolyamon fogja àtvàltani a pénzt?

febr. 10. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Akárhol nyithatsz euro számlát.

Ha átváltod akkor deviza eladási árfolyamon kapod az eurot. Plusz egyéb konverziós díj is felmerülhet.

febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Inditasz egy revolutot, rateszed es valtod
febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Adsz egy kicsit tobb infot? Miert akarsz eurot valtani? Azt szeretned hogy legyen egy szamlas amin ott csucsul az eurod? Vagy keszpenzben kell? Vagy csak atutalni szeretnel eurot, esetleg kartyaval fizetni euroban?
febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Magyarországon levő ingatlanomat adom el, magyar forintban kapom a bank szàmlàmra. Külföldön fogok venni egy másik ingatlant amit euróval kell fizetnem. Az néztem,hogy így több ezer eurót bukok, ha a forintot utalom el külföldi számlára. Mi a jó megoldás?
febr. 10. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Allamkincstarba forintot, veszel valami kis lejaratu euros papirt, az ha lejar utalod kulfoldre.


Vagy revolut, valtasz es utalsz

febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Revulot számlàra kérhetem a vevőtől a pénzt? A lakásnak az árát oda is kérhetem?
febr. 10. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, rendes bankszamla
febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom
febr. 10. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Kötve hiszem, hogy találsz olyan vásárlót, aki litván Revolutos számlára fogja neked kifizetni egy lakás árát.


Egyébként miért gondolod, hogy több ezer eurót buksz, ha forint számláról utalsz eurót? Mihez képest? Az euró utalás magyar bankszámláról pont ugyan annyiba kell, hogy kerüljön, mint a forint átutalás belföldi forint számlára, legfeljebb az árfolyamon tudsz bukni. De ugyan annyit "buksz" az átváltáson akkor is, ha nyitsz egy eurós számlát és arra átvezeted a pénzed bankon belül.


Ha az árfolyamveszteséget akarod minimalizálni, akkor Revolut vagy Wise lehet jó megoldás. Revolutra bankkártyával fel tudod tölteni a pénzt ingyen, nem kell, hogy a vevő utalja oda. Wise-ra sima belföldi átutalással tudsz pénzt juttatni. A Wise a Revoluttal ellentétben magyar bankszámlaszámot ad neked, oda a vevő is könnyebben tud utalni, mint Revolutra, ha azt az utat választod.

febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csinàltam wise szàmlaszàmot, ki is probàltam. Működik. Csak eleinte fèltem ettől a banktól, mert szàmomra ez ismeretlen volt. De nagyon köszönöm a segítséget!!!
febr. 11. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!