Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankszámlámra (forint...

Ha a bankszámlámra (forint számla) külföldről utalnak pénzt (devizát pl eurót vagy angol fontot), akkor az aktuális árfolyam szerint HUF-ban íródik jóvá az összeg, vagy nyitnom kell egy deviza számlát?

Figyelt kérdés
Vagy akik külföldön vállalnak munkát, ők ezt hogy szokták cisnálni?

2016. máj. 11. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az aktualis napi arfolyamon, forintban irjak neked jova.
2016. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a forintszámládra deviza érkezik, azt át fogják váltani neked forintra.


Aki külföldön dolgozik, az pedig szokott kint nyitni egy számlát, és oda kapja a fizetését, a munkáltatók nem szoktak nemzetközi utalást csinálni a fizetéshez.

2016. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az aktuális árfolyam szerint Ft-ban íródik jóvá, de a legtöbb esetben konverziós jutalékot is von belőle a bank, súlyos ezreseket is akár. Nézz utána a bankszámla kondíciók között, a te bankodnál mi a szabályozás.

Valószínű, sokkal jobban jössz ki, ha nyitsz egy devizaszámlát, vagy ha külföldön dolgozol, akkor ott nyitsz számlát.

2016. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Konverziós jutalékról én még nem hallottam, hiszen az árfolyammarzsban van benne a jutalékuk. A bejövő devizaátutalának viszont szokott jutaléka lenni. Ha előbb-utóbb úgyis át kell váltani forintra, akkor szerintem mindegy milyen számlára érkezik, az árfolyamváltozást úgysem lehet előre kiszámítani, inkább összességében érdemes megnézni a banki kondiciókat.
2016. máj. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a számla devizanemétől eltérő devizanemben érkezik utalás a számlára, annak többnyire van egy díja, ez a konverziós jutalék. Ez az én bankomnál pl 0,2% de minimum 5,58 Euro, maximum 580,39 Euro.
2016. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, elhiszem, bár elég pofátlanság hacsak nem középárfolyamot alkalmaznak mellette...
2016. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony, pofátlanság, ezért nem is adom meg a lehetőséget nekik, hogy tőlem ilyent szedjenek. Az Euro utalásokhoz van egy Euro számlám, így ingyenes a jóváírás. Az Euro-t sajnos nem középárfolyamon váltják, de számlás ügyfélként kb 2%-kal többet adnak, mintha valaki simán pénztárban váltana.
2016. máj. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!