Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet probléma később hiteligé...

Lehet probléma később hiteligényléskor, ha hamarabb kifizettem egy hitelt?

Figyelt kérdés

Valószínűleg buta kérdés, kérlek ne oltsatok szét. Van egy személyi kölcsönöm, 8 évre vettem fel, most tartok a futamidő felénél, kb 1.5 millió van hátra. Azóta sokkal jobban keresek, ezt az összeget ki tudnám fizetni egyben. De elgondolkodtatott, hogy ha most végtörlesztek, ezáltal a bank elesik egy csomó kamattól, amit a hátralevő időben fizettem volna, az nem befolyásolja a döntésüket egy esetleges későbbi hitelnél? Pl újra úgy adódik, hogy hitel kellene, elbíráláskor elutasíthatnak, mert az előző szerződést "nem tartottam be"? Ki szeretném fizetni, de csak akkor, ha semmiféle hátrányom nem származhat belőle, mert ki tudja, mit hoz a jövő.


Még egyszer bocsánat, ha hülye kérdés és előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



febr. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ennek semmi nyoma nem lesz, legfeljebb ugyanannál a banknál, mások nem fognak róla tudni. Amúgy nehogy azt hidd, hogy a bank lemond a pénzéről, jó kis díja van a végtörlesztésnek.
febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy ugyanannál a banknál. A végtörlesztés díjával tisztában vagyok
febr. 10. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Bank nem buk rajta, olyan a hitelfizetés és előtörlesztés kondíciója, hogy megéri neki.


Fentiek miatt nem ér hátrány hitelfelvételnél, hiszen rendes hitelfizető vagy.

febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

mert az előző szerződést "nem tartottam be"


A szerződés ad lehetőséget előtörlesztésre, így erről szó nincs.

febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Egy személyikölcsön megléte inkáébb hátrány lakáshiteligényléskor, így sokkal okosabb döntés végtörleszteni, mint azért fenntartani, mit szól a bank, ha korábban kifizeted, mint a futamidő vége.

Gondolkozz logikusan, Te kinek adnál szívesebben kölcsönt, annak, aki hitelt hitelre halmoz, vagy annak, aki hamarabb vissza tudja fizetni, mint a lejárat?

febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem számít, a lényeg, hogy időben fizettél és szabályosan végtörlesztettél (megfizetted a díját), ennyi.

Anno a lakásunkra 20 évre vettünk fel hitelt, 5 év után végtörlesztettünk (eladtuk a lakást) és vettünk fel másikat. Simán hitelképesek voltunk továbbra is.

febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!