Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tavaly novemberben eladtam a...

Tavaly novemberben eladtam a lakásom papíron, miszerint engedtem a banki hitel elindítását foglalóval de hitelesek a mai napig sem intézték el a hitelüket állítólag intézik ? Tegnap jelentkezett egy kézpénzes vásárló hétfőn megyek ügyvédhez akinél

Figyelt kérdés
csináltuk a szerződést de ő úgy is a vevő érdekeit fogja nézni. Vissza adom a foglalót és eladom a kézpénzesnek ez járható út ? Szerződésben nincs a hitelfelvételnek időtartama csak annyi hogy a fizetés után 30-nap az átadás .Valaki járt már így ?

febr. 10. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Komolyan nincs beleírva a szerződésbe határidő? Ha 20 év múlva fiztetik ki a foglalón felüli részt, akkor is övéké a lakás? Kötve hiszem, de lehet.

Ha így van, akkor neked a foglaló kétszeresét kell visszafizetned.

febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk volt egy végső fizetési határidő, de nem kellett hitelre várni. A szerződésben az volt, ha mi lépünk vissza, akkor a foglaló duplája jár vissza.
febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%

Keserű lecke, de csak egy keresés lett volna itt az oldal tetején beírva a kulcsszót. Tehát mégegyszer összefoglalva:

-Nem állunk szóba semmilyen hiteles, babaváró, majd a bank küldi ha kipottyant a baba és hasonló hitegetőkkel.

-Pénz átvesz az ügyvéd előtt, kulcs átad, óraállások, viszont látásra!

febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

#3 - "-Nem állunk szóba semmilyen hiteles, babaváró, majd a bank küldi ha kipottyant a baba és hasonló hitegetőkkel."


Hajrá, máris elestél a vevők 90%-ától.


"Vissza adom a foglalót és eladom a kézpénzesnek ez járható út ?"


A dupláát kell visszaadnod, ezért hívják foglalónak.

febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"kézpénz" nem létezik


Amiről te írsz, az "készpénz".

febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Továbbá nem írunk alá szerződést úgy, hogy vagy mi - vagy ha nem értünk hozzá - a MI ügyvédünk nem nézte át. A másik fél ügyvédje nem a te érdekeidet képviseli.
febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem látom ilyen vészesen mint ahogy 6-ból , 5-en egy a foglaló akkor jár vissza duplán amennyiben miattam hiúsul meg a vétel. Amiből én táplálkozom az az hogy mindenek van egy egészséges átfutási ideje banki hitelnél én és ami banknál utána jártam 90-nap . Amennyiben ennyi idő alatt nem teljesül a hitel elbírálása akkor semmisnek tekintik a hitelt . Nem a kifizetésre vonatkozik a bírálat ha nem a hitel elfogadási idejére ez lejárt . A másik kézpénz vagy készpénz mivel kézből adom a készet ezt hívják kézpénznek , a hála pénzt sem hálából adják ha nem megszokásból .

Másik miért kell az én ügyvédemnek megnézni-e ? Etikus ügyvédi magatartás minden ügyvédre vonatkozik . Ez nem büntető ügy !

A másik amit furcsállottam hogy tavaly novembertől nem jött senki a banktól hogy megnézze az ingatlant , ami alapján elkészül a hitel bírálat .

Ígérem hétfőn megírom mi lett a vége , mit végeztem !

febr. 10. 19:44
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy te mit gondolsz teljesen irreleváns. Irásban kötöttetek egy szerződést - ennek megfelelően kell eljárni.


Az ügyvéd azért javasolt, mert egyáltalán nem etikátlan ilyen szerződést írni. Sőt, nem véletlen, hogy komoly szerződéseknél MINDIG két ügyvéd van, aki a két felet képviseli. Mivel ha én fizetek egy ügyvédet akkor azt várom el tőle, hogy az ÉN érdekeimet képviselje maximálisan, törvényes kereteken belül. Nem azt, hogy cuki és aranyos legyen és felhívja a másik fél figyelmét arra, hogy A vagy B pont neki hátrányos.

febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

“mivel kézből adom a készet ezt hívják kézpénznek”


Nem, ezt a magyar nyelvben nem hívják így. Vannak akik igen, de azoknak fogalmuk sincs az anyanyelvükről.


S hogy az előttem szólót idézzem,


“Az, hogy te mit gondolsz, teljesen irreleváns.”

febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jól mondják amit ti gondoltok az számomra irreleváns ! Kézpénz számomra így helyes és aki mást mond az számomra irreleváns !

Állj ! Szó sincs cukiságról az ügyvédnél, ügyvéd nem élhet vissza egy ilyen helyzettel csak a jog szerint cselekedhet nem dönthet érdekek szerint ha ezt teszi nem ügyvéd megy a kamara elé !

Ha kell már hétfőn !

febr. 10. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!