Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya törlesztés követke...

Hitelkártya törlesztés következő hónapban lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy hitelkártyám, amit nem sokszor használok, de azt tudom, hogy minden hónap 23-ig kell visszafizetnem az összeget. Most úgy alakult, hogy egy nagy összeget kell használnom róla még 23. előtt. A kérdésem az, hogy ha mondjuk február 23. előtt használom, akkor lehet esetleg, hogy március 23-ig törlesztem kamat nélkül? Csak azért kérdezem, mert egy barátom azt mondta, neki elég a következő hónapig, valójában egy hónapos elcsúszásban van ez számolva.

febr. 12. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

10-e környékén szokott lenni a számlazárás, az akkora tartozást kell neked 23-ig kifizetni.

A 10-e utáni tartozást már köv. húnap 10-én zárják és köv hónap 23-áig kell visszafizetni.

febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BeefEater ***** válasza:

A fordulónap számít, nem a fizetési határidő. A fizetési határidő általában fordulónap + 14 nap. Ha a fizetési határidő 23-a, akkor a fordulónapod 10-e környékén lehet. Tehát ha most költesz, akkor ez alapján március 23. környékén kell majd törlesztened.

De erről a bankod ügyfélszolgálata kb 3 perc alatt pontos információt fog adni, mi csak találgatunk.

febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!