Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik azzal a pénzzel,...

Mi történik azzal a pénzzel, amit átutalnak egy bankszámlára, de az átutalás időpontjában a számlatulajdonos már elhunyt, azonban a számlája még nincs zárolva?

Figyelt kérdés
A zárolás azért nem történt meg, mert örökösök még nem rendelkeznek a halotti anyakönyvi bizonyítvánnyal. (ami nélkül a bank nem tud hivatalosan értesülni a számlatulajdonos haláláról)

febr. 15. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmi, ott lesz a számlán.
febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Amikor utoljára néztem a bankok kondíciós listálját, a pulzus nem volt feltétele az utalások fogadásának.
febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy a bank amikor értesül a halálesetről, akkor a halál napjáig visszamenőleg zárolja-e a pénzt, és visszaküldi-e a "feladónak"?

Vagy az a pénz a hagyaték részét fogja képezni?

febr. 15. 11:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van a számlához meghatalmazása vagy kártyája pin-kóddal, az ugyanúgy használhatja tovább, amíg a hagyatéki ügyintéző nem zárolja. A hagyatéki eljárásban számlatörténet alapján lesz az örökösödés.
febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na, félreérthetően fogalmaztam. Tehát tudom, hogy teljesen zárolják a számlát, nem csak egy időpontig (ez amúgy is értelmezhetetlen lenne).

Tehát a kérdés továbbra is az, hogy a halál napja és a halál bejelentése közötti időben érkező jóváírásnak mi a lesz a sorsa.

febr. 15. 11:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 örökös van, akkor értelemszerűen nincs jelentősége annak, hogy ezidő alatt milyen pénzmozgások voltak.
febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ott marad a számlán, miért utalná vissza a bank?
febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsősorban attól függ, hogy milyen jogcímen kapta az elhunyt számlatulajdonos az átutalt összeget. Millió lehetőség van: lehetett téves utalás, nyugdíj, munkabér, táppénz, baráti kölcsön, visszatérítés, osztalékfizetés, lakbér, hitelfolyósítás... Estig sorolhatnám, hogy mi minden lehet... A kérdésedből nem derült ki, hogy ki és milyen jogcímen utalt; nem ismerjük a pontos jogi helyzetet. Ennyi infó alapján nem lehet megmondani, hogy mi lesz a pénz sorsa.
febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy értettem, hogy a bank amikor értesül a halálesetről, akkor a halál napjáig visszamenőleg zárolja-e a pénzt, és visszaküldi-e a "feladónak"?"

"Amikor utoljára néztem a bankok kondíciós listálját, a pulzus nem volt feltétele az utalások fogadásának."

febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
100%

A zárolás annyit jelent, hogy senki nem adhat utasítást a számlával kapcsolatban. De a bejövő pénz utasítás nélkül is jóváíródik.

A hagyatéki eljárásban az elhunyt követelésének számít, ami része a hagyatéknak.

febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!