Miért nem emelik meg az ATM-ből ingyenesen felvehető pénzösszeget?

Figyelt kérdés
Amikor sok évvel ezelőtt megálmodták ezt a 150.000 forintot, akkor még ért is valamit ez az összeg. Manapság már szinte semmire sem elég.

febr. 16. 08:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
64%
Melyik ànuszluk pontozott màr megint le? Szerintem kevés a 150K ,jó lenne ha 300-at fel lehetne venni költségek nélkül? Miért sértette a csőrikédet ez a mondat kedves lepontozó?
febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
30%

#21

Nekem azért sérti a csőrikémet a 300k, mert már a jelenlegit is sokallom.

Egyértelmű, hogy vannak helyzetek amikor kell a kp - szóval nem a teljes kp mentes életet szorgalmazom - de az sem megoldás, hogy az ember fizetés/nyugdíj után rohan lefosztani a számláját, mert csak a készpénzben hisz.


150k bőven mindenre IS elég, sőt még sok is, mert a csak kb-ben fizethető dolgok bőven nem indokolják.

Viszont a 150-nek hála a készpénzlogisztika már így is kész rémálom pl nyugdíjkor.

febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
66%
#22 És mit zavanà a csőrikédet ha 300 lenne? Te ugyanúgy kivehetnéd a 150-t. Vagy esetleg pénzszállító vagy és büdös a melo,hogy ez ennyire megvisel téged?
febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
26%

Most is le tudsz venni 300-at, pusztán semmi nem indokolja, hogy ingyenes legyen. Ahogy a 150-et sem.

Mivel nem KELL mindenhova kp, csak sok agyhalott nem képes ezt felfogni, és visszavágyik a kőkorszakba.

febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
#24 Akkor azt akarod mondani hogy én agyhalott vagyoo mert szeretem a kp-t? :)
febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

#25

Amennyiben mindig mindenhol kp-val fizetsz mert másban nem bízol és/vagy hobbid a banki szolgáltatások szidása, mert rossz bankod/bankszámlacsomagod van, és szerinted erről csak és kizárólag a bank tehet, azokban az esetekben igen, agyhalott vagy.


Okos ember nem ennyire feketén-fehéren látja a dolgokat, hogy csak kp, vagy csak kártya, hanem minden helyzetben azt választja ami ideális, gazdaságos.

A gyereknek a sulihoz nem kártyát adunk, hanem készpénzt.

Egy bolti vásárlásnál viszont a kártya jobb választás.

Lényegében ahol nem csak és kizárólag készpénzel lehet fizetni, ott jobban jár az ember a kártyával. Korlátlanul lehet vele díjmentesen fizetni, és ha okosan választasz csomagot, a legtöbb banknál van teljesen ingyenes számlacsomag is.

Egyébként olyan is van, amiben korlátlan a díjmentes készpénz felvétel, csak sokan még ehhez is hülyék, és egyszerűbb szidni a bankot.


Lényeg a lényeg, haladni kell a korral.

Arannyal se fizetünk már mióta, és a kocsit sem lovak húzzák, pedig ezekért is ragaszkodtak annyira, mint most azért az amúgy értéktelen papírfecniért, amit készpénznek hívunk.

febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak szereted a kp-t akkor én is elvagyok veled, én meg a kártyát szeretem jobban, de tényleg van, hogy kell a fizikai pénztárca szájbarágóssága nekem is, pedig elvileg jobban látom a leírt számokon, hogy hányadán állunk. Azért autószerelőhöz műszakiztatni valahogy mindig kápéval viszem a vén rozsdaszórót, nem is tudom, miért... De nem akarok aggódni ezen, kicsit utánaolvasgattam a blockchain technológiának meg a mindenféle coinoknak, és működőképes digitális alternatívái a készpénznek, ugyanúgy nem lát rá Sam bácsi, és tényleges tulajdon, saját fizikai eszközödön tárolva (pénztárca). Előállítási költsége nem egy ligában focizgat a fizikai pénzzel, és inflálódás helyett inkább csak növekedő bizalom és kimondottan szépen hízó árfolyam jellemzi. Nem az a kérdés, hogy ez lesz kp helyett (mivel még jobb is), és nem is az, hogy mikor, hanem hogy elegen fel tudják-e fogni, hogy miből maradnának ki, ha analfabétaként sárdobálásban merülne ki a fejlődőképességük, amikor valami erősebb és praktikusabb van kp helyett. Az az érv is csak wtf, hogy mi van, ha megrendül ez a bizalom. Ugyanúgy visszakérdezhetek, hogy és mi van, ha a készpénzzel történik meg ez, mivel ott a kriptotárca, hogy felváltsa, állami és jegybanki közreműködés nélkül?
febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja majd úgy 3100 környékén így lesz, addig maradok a fém 200-asnàl 👍😉
febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
53%

Tankolj be belőle jó sokat, egy átlag fizetés ~19kg fém 200-as.

Biztosan nagyon kényelmes és praktikus lehet vele a vásárlás 😃

Végülis, legalább biztosan feltűnik, ha elhagytad a tárcád 😉

febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Igen teljesen kényelmes ,és edzésben is tart :) Lemerül a telód cseszheted a kripto tàrcàdat.(meg akàrmilyen walletot) Pendrive-t meg még sehol nem fogadnak el. A màsik dolog meg az àrfolyam. Senki sem akar pénzt tàrolni ennyire volatilis eszközökben. A technológiàja tényleg jól ki van talàlva ,és van jövője de nem ebben a formàban. Ahhoz hogy a halandó "agyhalott" is hasznàlja kell valami kontroll ami biztosítja ,hogy egy éjszaka alatt nem feleződik le a gyàrimunkàból szerzett havi pénze. You know?
febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!