Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt autót vennék, kölcsön...

Használt autót vennék, kölcsön legyen vagy gyűjtögessek, mi az ajánlottabb?

Figyelt kérdés

Párom azt mondja fel ne vegyek kölcsönt, de nemrég lett meg a jogsi és így nem tudok gyakorolni, várjak tényleg 1 vagy másfél évet mire összegyűlik a pénz? Ha összegyűlik...

Még sosem vettem fel kölcsönt, a bankos ugye ajánlja de nem tudom ezzel mik a tapasztalataitok? MBH Banknál lenne


febr. 17. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Bocs', de ha masfel evig tart osszegyujtogetni a penzt egy hasznalt verdara (es az se biztos hogy osszejon) akkor neked igazabol egyaltalan nincs penzed autokazni.


A hitel torlesztojet mibol fizetned? Biztositas? Gepjarmuado? Nezted mostanaban a benzinarakat? Van pluszban parszazezer tartalekod az elso szervizre meg utana a varatlan kiadasokra?

febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Miből gondolod, hogy megengedhetsz magadnak egy autót?
febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Fél éves fizetésednek megfelelő összegben gondolkodj. Ennél drágább autót ne vegyél lehetőleg.


Ha nincs ennyi mobiluzalhato megtakaritasod, akkor viszont elgondolkodtató, hogy fenn tudnál-e tartani egy autót?

febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Milyen értékű az autó? Mennyi a havi bevételed? Mennyit tudsz belőle félretenni jelenleg?
febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Veszel egy 2-300e Ft értékű Suzuki Swiftet, gyakorolni az tökéletes. Olyat vegyél, amin van másfél-két év műszaki (ezen az árszinten keresni kell de ki lehet fogni, akár mást is, nemcsak Suzukit; én 6 éve egy nagynevű, japán márkát vettem 240e-ért, amire kell, tökéletes, évi 30-40e km-t nyomok bele). Viszonylag keveset fogyaszt, olcsó hozzá az alkatrész, az adó és a biztosítás.


Ha van a városodban/környéken woltfutár(foodora)-lehetőség, akkor jelentkezel, s másodállásban havi ~200e mellékesre tudsz szert tenni teljesen legálisan, adómentesen. Ez fedezi az autó fenntartási költségeit, s tökéletes gyakorlásra is.


Mellette tudsz gyűjtögetni egy jobb autóra, amibe két év után hitel nélkül át tudsz ülni, pusztán a wolt-pénzből, ha azt félrerakod (pl. diszkontkincstárjegybe).

febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

"mire összegyűlik a pénz? Ha összegyűlik..." Tehát vagy a pénzzel alapvetően nem tudsz bánni, vagy olyan kevés a jövedelmed, hogy megtakarítani sem tudsz belőle érdemben. Bármelyik eset is áll fenn, nemcsak a hitelt, de az autóvásárlást is el kell fejlenteni.

Az autót fenn kell tartani és hitelt is kell törleszteni ám.

febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5, évi negyvenezret raksz egy negyedmilliós autóba? Te sem vagy normális.
febr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7


Mi a gond vele?

febr. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy rengeteget mész. Én nagyon az erőn felüli autóvásárlás ellen vagyok, de esetedben szerintem indokolt lenne egy kényelmesebb, drágább autó.
febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha annyira csóró vagy, hogy egy használt autóhoz is kölcsönre van szükséged, akkor nem célszerű autót venned mert láthatóan nem engedheted meg magadnak anyagilag.
febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!