Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csok plusz hitel esetén van...

Csok plusz hitel esetén van bármi lehetőség hogy ház esetén eltekintsenek a 80 négyzetméter alapterülettől?

Figyelt kérdés
78 négyzetméteres a ház alapterülete és tök jó állapotban van, szépen felújított, új tető, új fürdőszoba stb. Csak ugyebár hiányzik 2 négyzetméter. Van esetleg lehetőség mégis a csok pluszra valamilyen módon, vagy esélytelen? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm.

febr. 20. 14:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy a beton alap az 100 négyzetméter, amiből a fennmaradó 22 négyzetméter az terasz, amit a háztető rendesen lefed. Ebből a részből akár ki is lehetne alakítani egy kb 12-14 négyzetméteres szobát is.
febr. 20. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy tulajdoni lap szerint mennyi pontosan, és hogy a fedett terasz milyen formában kerül beszámításra, át kell bogarászni a feltételeket, hátha...
febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-esnek: családi házról van szó, háznál a tulajdoni lapon kivett lakóház, udvar szerepel, és a telek négyzetmétere, nem pedig az épületé


Kérdezőnek: 78 nm-es lakóházra lehet csok pluszt igényelni, de csak a 30 milliós, két gyerekeset

febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Most néztem, nem lehet a 30 millásat 78 nm-re.. akkor marad az egy gyerekes 15 millás és a hiányzó összeget mezei lakáshitelből pótoljátok ki, vagy másik házat választotok. Kétlem, hogy a tulaj hajlandó lenne még bővíteni az eladás előtt.
febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Jogos, nem a tulajdoni lapon van. Én ettől függetlenül ott keresném a kiskaput, hogy a fedett teraszt ki hogy számolja.
febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg a második gyerkőc jön, az első már 7 éves, így mindenképpen kell a 80 négyzetméter. Csak kár érte mert tényleg tök jó ház, de nyilván a csok plusz sokkal jobb mint a hagyományos lakáshitelek. Még az jutott eszembe, hogy mivel falusi csok is igényelhető, azt pedig kell korszerűsítésre is fordítani, vajon lehetne e olyan, hogy vállalom a csok pluszért cserébe, hogy a falusi csokból beépítem szobának a teraszt. Építészetileg 100% hogy nem lenne akadálya, legfőképp azért mert a terasz is beton, és a kocka alakú alapon van rajta, ahhoz tartozik. Csak gondolom ezt külön engedélyeztetni kell, az megint pénzbe kerül stb.
febr. 21. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!