Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az embernek fix 3% thm-re...

Ha az embernek fix 3% thm-re hitele van, és van lehetősége 1 évi törlesztési moratóriumot kérni, akkor jól sejtem hogy jobban jár, ha igénybeveszi a moratóriumot és a (nemfizetett) havi törlesztőből állampapírt vásárol inkább (6% kamat)?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy az állampapír kamata nem változik.

És hogy az állampapír lejárata után, ebből az összegből elotorlesztunk 1% díjjal.



febr. 25. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy persze a moratórium alatt kamatozik a hitel, de a törlesztőrészlet nem nőhet, így max a futamidő fog
febr. 25. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Jól sejted.
febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyobb hozamot érsz el a kölcsönpénzen mint amennyi a hiteled kamata, akkor valóban nem érdemes visszafizetni ha nem muszáj.
febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a hitel tovább kamatozik a moratórium alatt is, szerintem nem lesz akkora nagy nyereség 1 év alatt, hogy ilyesmivel szarozzak - de ha pár tízezer forint nyreségért neked megéri ez az ügyintézés mennyiség, akkor meg lehet csinálni. Nekem drágább az időm ennél.
febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van a városban bankfiók, a webkincstárnál ki se kell mozdulni állampapírt venni.

Azért nem akkora macera, ha nem lusta az ember hozzá.

Nem sok nyereség igen, új csok plusz lakáshitel (azért nem egy 10 éve felvett, havi 40ezer törlesztős hitel), de talán adna egy kis biztonsági tartalékot (ha nem előtörlesztünk), úgy hogy azért még valamennyire jól is jár az ember vele.

febr. 26. 10:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg ha itt vagyunk átlagbér kb napi 20ezer ft. Olyan 50 ezer ftot spórolnék vele ha jól számoltam. Átlag 2 és fél nap munkadíj. Ha az idő pénz, csak megér max 2 órát utazással elverni a bankban plusz összeadva fél óra a webkincstarnal
febr. 26. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogyha szeretnél felvenni bármilyen hitelt, nem fogsz kapni. Személyi hitel igénylésnél első kérdés, jelzáloghitel moratóriummal éltem? Mert ha igen ne is folytassuk.
márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!