Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nehéz megszüntetni egy bankszá...

Nehéz megszüntetni egy bankszámlát Magyarországon? Mennyi időt vesz igénybe??

Figyelt kérdés
Esetleg akadékoskodnak e? Meg kell e magyarázni hogy miért akarom megszüntetni? Hogy zajlik?

febr. 29. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rajta inkasszó, nem hiteltörlesztéshez kapcsolódik a folyószámla, nincs rajta semmilyen zárolás, stb... akkor nincs akadálya.


Ha negatív az egyenlege be kell rá fizetni ott helyben vagy utalni rá.

Ha pozitív a pénztárban felveheted vagy elutaltathatod másik számlára.


Ha kártya is volt hozzá, akkor még több hét mire ténylegesen megszűnik a számla, de bemenni, aláírni akkor is elég egyszer, a többi már megy magától.

Szóval nem, nem nehéz, sőt nagyon könnyű.


Akadékoskodni nincs mire, de az mondjuk úgyis emberfüggő, az, hogy próbálnak marasztalni szerintem nem probléma, lehet ez is a munkájuk része. De ha megmondod, hogy mindenképpen ezt akarod, akkor rendben lesz minden.


Magyarázatot maximum statisztikai okokból kérnek, gyűjtenek, de nem kell akkor sem magyaráznod vagy adhatsz bármilyen választ.


Én kétszer szüntettem meg számlát (az egyik csak megtakarításra volt régebben, igazi folyószámla váltásom csak egy volt életemben), sosem kérdeztek semmit, az egyiknél én elegyedtem beszélgetésbe az ott dolgozóval, csak úgy random és ő mondta, hogy sokan váltanak ha jobb ajánlatot látnak, aztán van aki visszajön, ha megint emez lesz a jobb neki.

És a végén inkább csak udvariasságból úgy köszöntünk el, hogy "akkor lehet még találkozunk a jövőben".

febr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz.
febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Bemesz a bankba kb 20perc
febr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm
febr. 29. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!